11 luty 2014 Światowy Dzień Chorego Składamy serdeczne życzenia szybkiego powrotu do zdrowia!
|
| |
Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny włączy się w ogólnokrajowe obchody przygotowane przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia oraz Apostolstwo Chorych:
9 luty, godz. 9.00
Msza Święta radiowa, Warszawa Bazylika Krzyża Świętego
10 luty,
godz. 09.00 Msza Święta (w Kaplicy szpitalnej na parterze, obok holu głównego)
godz. 10.00 Prezentacja Orędzia na Światowy Dzień Chorego, Warszawa, Szpital Szpecjalistyczny im. Świętej Rodziny (hol główny)
15 luty, godz. 9.30
Konferencja naukowa: Istota życia, Jubileusz XX-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Częstochowa, Jasna Góra (Msza Święta), Seminarium Duchowne (konferencja)
18 luty, godz. 9.00
Konferencja naukowa:Wobec bólu duszy" chorego - znaczenie duchowości w opiece nad chorym oraz doświadczeniu choroby.Katowice, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego
Konferencja "Ginekologia in vivo"
Serdecznie zapraszymy na konferencję organizowaną pod patronatem i przy współpracy Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny.
„Nowotwory złośliwe w Polsce w 2011r.” Joaana Didkowska, Urszula Wojciechowska, Witold Zatoński Ukazała się najnowsza publikacja wydana w ramach zadania „Rejestracja nowotworów złośliwych” Narodowego Programu zwalczania Chorób Nowotworowych przygotowana przez Centrum Onkologii Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Krajowy Rejestr Nowotworów. Podaje ona, że struktura zarejestrowanych zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce w 2011r. kształtowała się następująco: | |
u mężczyzn
płuco 20,3%
gruczoł krokowy 14,4%
jelito grube 12,4%
pęcherz moczowy 6,7%
żołądek 4,9%
nerka 3,8%
krtań 2,7%
trzustka 2,3%
białaczki 2,2%
mózg 1,9%
umiejscowienie nieokreślone 1,7%
u kobiet
pierś 22,8%
jelito grube 10%
płuco 8,7%
trzon macicy 7,2%
jajnik 4,9%
szyjka macicy 4,1%
tarczyca 2,7%
nerka 2,6%
żołądek 2,5%
trzustka 2,3%
umiejscowienie nieokreślone1,9%
Liczba wykonywanych operacji w Oddziale Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chemioterapii oraz Oddziale Ginekologii z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej naszego Szpitala również odzwierciedla te tendencje. W 2013 r. odbyło się na wymienionych Oddziałach 2 413 operacji i 2 177 zabiegów. Operacje usunięcia nowotworu najczęściej dotyczyły nowotworów narządu rodnego, raka piersi, przewodu pokarmowego, tarczycy oraz skóry.
Do naszego Oddziału Chirurgii Onkologicznej zgłaszają się w szczególności pacjentki, którym zależy na operacjach oszczędzających piersi z jednoczasową rekonstrukcją lub odtworzeniach piersi usuniętych w przeszłości. Wykonujemy rekonstrukcje zgodnie z najnowocześniejszymi standardami i możliwościami medycyny, stosując również własne, nowatorskie rozwiązania poprawiające znacząco ich estetykę. W przypadku wszystkich operacji nasi lekarze dbają nie tylko o całkowite usunięcie nowotworu, ale również w trosce o jakość życia pacjentów po zakończonym leczeniu, o możliwie najbardziej estetyczny wygląd miejsca operacji.