Poradnia Logopedyczna

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 700

Ułatwienia dostępu

Centrum Medyczne Madalińskiego

  • Centrum Medyczne Madalińskiego

Poradnia Logopedyczna

Poradnia Logopedyczna Centrum Medycznego MADALIŃSKIEGO zapewnia diagnozowanie oraz terapię opóźnień i zaburzeń mowy u dzieci, w tym terapię dzieci z obciążonym okresem ciążowo-okołoporodowym oraz zespołami genetycznymi. Zakres usług obejmuje:

  • Konsultacje logopedyczne dla noworodków i niemowląt
  • Konsultacje dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i zaburzeniami artykulacji
  • Terapię wad wymowy dzieci i młodzieży
  • Terapię pacjentów porozszczepowych
  • Ćwiczenia terapeutyczne
  • Profilaktykę logopedyczną.

Pacjent, w trakcie wizyty w Poradni Logopedycznej, poddany jest badaniu logopedycznemu polegającemu na przeprowadzeniu wywiadu, ocenie sposobu porozumiewania się, artykulacji, słuchu mownego, ocenie budowy i sprawności narządów mowy oraz badaniu funkcji oddechowych, fonacyjnych, połykowych i artykulacyjnych.
Badanie logopedyczne czasem musi zostać poszerzone o wyniki badań konsultacyjnych przeprowadzonych przez audiologa, foniatrę, laryngologa, ortodontę lub neurologa.
Po zebraniu i analizie wszystkich wyników badań opracowany zostaje indywidualny program terapeutyczny, uwzględniający rodzaj i stopień zaburzenia oraz indywidualne potrzeby Pacjenta.
Czas trwania terapii zależy od rodzaju wad i zaburzeń mowy oraz od systematycznych wiczeń w domu przy odpowiednim wsparciu otoczenia.

Opieka medyczna

  • Neurologopeda, logopeda, specjalista wczesnej interwencji, terapeuta karmienia. Absolwentka Podyplomowego Studium Logopedycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Neurologopedii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Uczestniczka wielu warsztatów i konferencji na temat terapii karmienia oraz wspomagania rozwoju mowy u dzieci od momentu urodzenia. Zajmuje się noworodkami i małymi dziećmi z problemami w karmieniu, profilaktyką i wczesnym wspomaganiem rozwoju mowy dzieci z grupy ryzyka okołoporodowego, wcześniaków oraz dzieci o stwierdzonych zaburzeniach rozwoju i zespołach wad genetycznych. Wykładowca Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie.

Skontaktuj się z nami i umów wizytę

CENTRUM MEDYCZNE MADALIŃSKIEGO
PORADNIA LOGOPEDYCZNA
INFORMACJA I ZAPISY

poniedziałek-piątek: 8:00-18:00
22 45 12 700
691 315 095
* CM Madalińskiego świadczy usługi niezakontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, na rzecz osób nieuprawnionych do świadczeń finansowanych ze środków publicznych oraz na zlecenie podmiotów zewnętrznych.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa