O Szpitalu

• Historia od 1953 r. Zobacz, jak się zmienialiśmy

Historia SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. ŚW. RODZINY

• 1953 ROK

Szpital przy ul. Madalińskiego powstaje na podstawie projektu inż. Władysława Borawskiego. Początkowo budynek był planowany jako przychodnia ZLP, jednak tuż po rozpoczęciu prac potrzeba nowoczesnego Szpitala ginekologiczno-położniczego została uznana za priorytet.

• 1953 rok, lipiec

Szpital otwiera Oddział Ginekologiczny. Początkowo Szpital stanowił zaplecze kliniczne Instytutu Matki i Dziecka, a następnie część Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1.

• 1953 ROK, KWIECIEŃ

O Szpitalu w prasie:
    „Przechodząc długimi, jasnymi korytarzami o tonach błękitnym i seledynowym zwracamy uwagę na staranne wykończenie wnętrz. (…) pokoje (…) robią przytulne, domowe wrażenie, nie mają charakteru typowych szpitalnych klitek, które na ogół działają deprymująco na chorych”

redaktor miesięcznika „Stolica” (nr 14 (276)/1953).

• 1954 ROK

Szpital uroczyście otwiera Oddział Położniczy z Blokiem Porodowym. ‘Porodówka na Madalińskiego’ stanowi kluczowy element krajobrazu warszawskiej służby zdrowia.

• 1993 ROK, kwiecień

Po blisko siedmioletnim remoncie Szpital staje się samodzielną jednostką ochrony zdrowia.

• 1998 rok

Uroczyste nadanie Szpitalowi jego obecnej nazwy Szpital im. Świętej Rodziny.

• 2006 rok

Trwa nieustanne rozszerzanie zakresu świadczonych usług. W tym roku powstaje pierwszy na Mazowszu Pododdział Leczenia i Rekonwalescencji Noworodków.

• 2007 rok

Szpital dołączył do wąskiego grona placówek medycznych wyróżnionych tytułem ”Szpital Przyjazny Dziecku", przyznawanym przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

• 2008 rok

W Szpitalu powstaje Oddział Chirurgii Onkologicznej

• 2008 rok

Szpital im. Świętej Rodziny uzyskuje certyfikat jakości ISO, dostosowany później do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2009.

• 2009 rok

Szpital został finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital” zorganizowanego przez dziennik „Rzeczpospolitą” we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia.

• 2011 rok, maj

Oddział Chirurgii Onkologicznej rozszerza zakres usług o Chemioterapię.

• 2011 rok, październik

W Szpitalu rozpoczyna swoją działalność Oddział Pediatrii.

• 2012 rok, maj

Szpital przekształcając się w ośrodek wielospecjalistyczny zastąpił w nazwie Szpitala określenia „Ginekologiczno-Położniczy” słowem „Specjalistyczny”.

• 2014 rok

Szpital otrzymał Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.

• 2014 rok

Szpital poszerza zakres działalności o Rehabilitację dla Dzieci i Dorosłych.

• 2015 rok

Szpital otwiera Regionalny Bank Mleka Kobiecego. Pamiętamy, że mleko mamy jest cennym lekiem dla wcześniaków i chorych noworodków!

• 2015 rok, październik

W Szpitalu powstaje Uniwersytecka Pracownia Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Fundacją Banku Mleka Kobiecego.

• 2015 rok, grudzień

• 2016 rok, styczeń

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ został ponownie laureatem XII edycji rankingu „Bezpieczny Szpital" 2015, organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, firmę doradczą IDEA Trade oraz Dziennik Rzeczpospolita.

• 2016 rok, lipiec

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny podejmuje współpracę z Politechniką Warszawską w zakresie badań dot. trigeneracji.

• 2017 rok, luty

Szpital otwiera Salę Porodów Naturalnych dla kobiet z ciążą niepowikłaną, które ze względów bezpieczeństwa nie decydują się na poród w domu.

• 2017 rok, luty

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny rozpoczyna współpracę z Uczelnią Łazarskiego w zakresie rozwoju naukowego studentów i kadry naukowo-dydaktycznej Uczelni, w tym prowadzenia badań, zajęć dydaktycznych i praktyk.

• 2017 rok, czerwiec

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny otwiera Centrum Medyczne MADALIŃSKIEGO, będące uzupełnieniem podstawowej działalności leczniczej Szpitala.

• 2017 rok, wrzesień

W Szpitalu powstaje Oddział Onkologii Klinicznej.

• 2017 rok, 30 października

Szpital wprowadza na Oddział Onkologii Klinicznej czepki chłodzące, redukujące całkowitą utratę włosów podczas chemioterapii (Systemem Paxman).

• 2018 rok, 1 lipca

Oddział Chirurgii Onkologicznej profiluje swą specjalizację w zakresie leczenia raka gruczołu piersiowego, zmieniając jednocześnie nazwę na Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi.

• 2018 rok, 29 maja

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny po raz trzeci otrzymał prestiżowy tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku. Uroczyste wręczenie certyfikatu obyło się podczas konferencji naukowej ”Karmienie Piersią - Fundamentem Życia" zorganizowanej przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

• 2019 ROK, 20 listopda

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny otwiera Centrum Porodów Naturalnych oparte na pomyśle oddziałów porodowych naturalnych funkcjonujących w krajach  europejskich, oferując poród naturalny w basenach porodowych, przy blasku świec, w kameralnych apartamentach.