Opieka nad kobietą w ciąży

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

  Tłumacz migowy

Zakres usług

 • GWARANCJA PROFESJONALNEJ OPIEKI

Przydatne linki

Opieka nad kobietą w ciąży

Zapewniamy kompleksową opiekę medyczną nad kobietą w okresie ciąży, porodu, połogu oraz jej nowo narodzonym dzieckiem a także pełną dostępność do świadczeń zgodnie ze wskazaniami medycznymi, m.in.


 • Prowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanej

  Ciążą fizjologiczną nazywamy ciążę, w której ryzyko zarówno dla matki jak i dla dziecka utrzymuje się na stałym, niskim poziomie przez cały czas jej trwania, jak i również w okresie porodu oraz połogu. Obecnie zdecydowana większość ciąż to właśnie ciąże fizjologiczne. W pozostałych przypadkach, w razie nieprawidłowego przebiegu i występowania określonych powikłań, ciąża zostaje zakwalifikowana jako ciąża wysokiego ryzyka, co wymaga specjalistycznego i indywidualnego podejścia.

  W ramach Poradni Ginekologiczno-Położniczej, prowadzonej przez zespół doświadczonych lekarzy, oferujemy prowadzenie zarówno ciąży fizjologicznej jak i powikłanej. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, Pacjentka pozostaje pod stałym nadzorem położniczym w ramach intensywnej opieki ambulatoryjnej, a w razie wystąpienia wskazań do hospitalizacji, kierowana jest na Oddział Patologii Ciąży celem dalszego pogłębienia diagnostyki oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia specjalistycznego. Lekarze sprawujący opiekę nad ciężarnymi w szczególności specjalizują się w prowadzeniu ciąż powikłanych nadciśnieniem, cukrzycą ciężarnych, cholestazą, ciąż z zagrażającym porodem przedwczesnym oraz wewnątrzmacicznym ograniczeniem wzrastania płodu.

 • Szkoła Rodzenia

  Szkoła Rodzenia jest najlepszym przygotowaniem zarówno do porodu jak i rodzicielstwa. Udział w zajęciach jest zawsze cennym doświadczeniem dla par spodziewających się dziecka. Szkoła przygotowuje przyszłych rodziców do świadomego macierzyństwa i ojcostwa, a także do świadomego porodu, opieki i pielęgnacji noworodka. Wybierając Szkołę Rodzenia, należy przeanalizować jej program, a także sprawdzić terminy. Pamiętaj, aby zajęcia w Szkole Rodzenia zakończyć min. 4 tygodnie przed terminem porodu.

  Poznaj ofertę Szkół Rodzenia w naszym Szpitalu »

 • Indywidualna Opieka Okołoporodowa

  Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w ramach usług dodatkowych oferuje swoim Pacjentkom odpłatną indywidualną opiekę położnej i położnego. Każda kobieta rodząca w naszym Szpitalu może na życzenie uzyskać opiekę wybranej przez siebie położnej/położnego, opiekujących się stale rodzącą od momentu przyjęcia do sali porodowej, aż do przekazania Pacjentki do sali pobytowej. Indywidualna usługa okołoporodowa obejmuje także:

  • opiekę w okresie przedporodowym, w tym konsultacje w zakresie przygotowania do porodu, instruktaż i wyjaśnienia dotyczące przebiegu porodu, warunków świadczenia Opieki podczas porodu, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem, rekonwalescencji poporodowej matki

  oraz

  • opiekę w okresie poporodowym, w okresie do 7 dni po porodzie, obejmującą doradztwo w zakresie problemów zdrowotnych pojawiających się po wypisaniu matki i dziecka, a po wyjściu Pacjentki do domu, ewentualne konsultacje telefoniczne w tych sprawach.

  Koszt indywidualnej usługi okołoporodowej wynosi 2000 zł. Wymagane jest podpisanie umowy z wybraną przez siebie położną/położnym.

  Poznaj specjalistów świadczących indywidualną opiekę okołoporodową na Bloku Porodowym Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny:

  Więcej »

 • Poród i połóg

  Pacjentki zgłaszające się do porodu kierowane są do Bloku Porodowego, gdzie w przyjaznej i komfortowej atmosferze oczekują na narodziny dziecka. W trosce o najwyższy poziom świadczonych usług oferujemy do Państwa dyspozycji Salę Porodów Naturalnych oraz 8 pojedynczych sal porodowych, przeznaczonych do porodu drogami natury.

  Każda z nich została wyposażona w najnowszej jakości sprzęt w postaci profesjonalnego łóżka porodowego, łazienki z prysznicem, KTG, stanowiska do nagrzewania noworodka oraz zestawu piłek i innych przyrządów wspomagających. Zapis KTG prowadzony podczas porodu jest bezpośrednio przesyłany do gabinetów lekarskich i położniczych. Świadomi, jak ważnym wydarzeniem w życiu kobiety są narodziny dziecka, oferujemy nieodpłatną możliwość pobytu osoby bliskiej w trakcie porodu, co niewątpliwie jest ogromnym wsparciem dla rodzącej.

  Priorytetem naszej pracy jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa Pacjentkom, które trafiają do porodu w naszym Szpitalu. Nad prawidłowym przebiegiem porodu czuwa zespół doświadczonych położnych, które specjalizują się w samodzielnej opiece nad ciężarną, w porozumieniu z zespołem lekarskim. W zakres naszych usług wchodzi nie tylko nadzór nad rodzącą, której ciąża przebiega w sposób fizjologiczny, ale również prowadzenie porodu w ciąży powikłanej, która wymaga odrębnego, wysokospecjalistycznego podejścia.

  Do dyspozycji Pacjentki, oferujemy wiele sposobów łagodzenia bólu porodowego. Wśród metod niefarmakologicznych wyróżniamy: aktywność fizyczną, masaż relaksacyjny, ćwiczenia oddechowe, ciepłe i zimne okłady, metody fizjoterapeutyczne oraz immersję wodną. Dostępne są również metody farmakologiczne, takie jak gaz Entonox oraz analgezja regionalna, pod postacią znieczulenia zewnątrzoponowego lub podpajęczynówkowego, za które, w porozumieniu z lekarzem ginekologiem oraz za pisemną zgodą Pacjentki, odpowiedzialny jest lekarz anestezjolog.

  Wertykalne pozycje porodowe

  Poznaj pozycje wertykalne, które ułatwią poród.

  Siła grawitacji sprzyja postępowi porodu

  W pozycjach wertykalnych:

  • Szyjka macicy rozwiera się szybciej
  • Skurcze macicy są regularniejsze i efektywniejsze
  • Skurcze macicy są mniej bolesne
  • Oddychanie jest łatwiejsze
  • Dziecko jest lepiej dotlenione
  • Uczucie lęku i napięcia są mniejsze
  • Parcie jest łatwiejsze
  • Ryzyko pęknięć krocza jest mniejsze

  Warto pamiętać, że obowiązujący standard opieki okołoporodowej daje kobiecie rodzącej prawo do decydowania o stopniu aktywności, który wybiera oraz o tym jakie pozycje przyjmuje w czasie porodu fizjologicznego.

  Po porodzie mama wraz z nowonarodzonym dzieckiem zostaje przetransportowana na Oddział Położniczy, gdzie przebywa do momentu wypisania ze Szpitala. Dysponujemy 2-osobowymi komfortowymi salami, wyposażonymi w łazienkę z prysznicem.

 • Poród krok po kroku

  Poznaj, co dzieje się z ciężarną przed porodem oraz w trakcie porodu - od momentu przekroczenia progu naszego Szpitala.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa