Opieka nad dzieckiem

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

  Tłumacz migowy


Zakres usług

 • Troska o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka

Przydatne linki

Opieka nad dzieckiem

 • Wstępna diagnostyka specjalistyczna

  W Oddziale Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny diagnozowane są i leczone niemal wszystkie ostre i duża część przewlekłych schorzeń wieku dziecięcego, w oparciu o zaplecze diagnostyczne (laboratorium analityczne, pracownia badań RTG i USG, pracownia tomografii komputerowej i ECHO kardiografii). Ponadto, w ofercie oddziału znajduje się szybka diagnostyka zakażeń przewodu pokarmowego (testy na obecność rota, adeno i norowirusów), szybkie testy na obecność wirusa RSV- częstej przyczyny zakażenia dróg oddechowych noworodków i niemowląt, szybkie testy w kierunku anginy paciorkowcowej oraz w kierunku wirusów grypy typu A i B. Stwarza to możliwość szybkiego postawienia rozpoznania i rozpoczęcia właściwego leczenia. Całodobowy, szybki dostęp do pełno-profilowej diagnostyki umożliwia skrócenie czasu pobytu małego Pacjenta w Szpitalu, co może wpłynąć na minimalizację ryzyka ewentualnych powikłań czy ko-infekcji.

 • Leczenie szpitalne chorób infekcyjnych u dzieci

  Oddział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny specjalizuje się w leczeniu chorób infekcyjnych wieku dziecięcego, wymagających hospitalizacji, m.in. chorób układu oddechowego, takich jak zapalenia płuc, oskrzeli, krtani, stany zapalne nosogardła, zatok przynosowych i uszu. W leczeniu wyżej wymienionych schorzeń posiłkujemy się obecnością w naszym zespole specjalisty pulmonologa dziecięcego, laryngologa, fizjoterapeutów, którzy aktywnie współuczestniczą w procesie leczenia, stosując kinezyterapię oddechową, drenaże oddechowe, terapię AFE oraz zabiegi laryngologiczne jak paracenteza.

  Dzięki współpracy lekarzy pediatrów, gastroenterologów dziecięcych, dietetyków i psychologów, specjalistów diagnostyki obrazowej i chirurgów dziecięcych specjalizujemy się w leczeniu częstych schorzeń układu pokarmowego, takich jak: bóle brzucha, ostre i przewlekłe stany zapalne jelit, diagnostyka refluksu żołądkowo-przełykowego, ulewań, biegunek, zaparć, diagnostyka hiperbilirubinemii.

  Stała obecność specjalistów: nefrologów i urologów dziecięcych oraz ginekologów, pozwala prowadzić Pacjentów ze schorzeniami układu moczowego, takimi jak: ostre i nawracające zakażenia układu moczowego, schorzenia urologiczne i uro-ginekologiczne u dzieci, stulejka czy synechia.

  Dzięki ścisłej współpracy z Poradnią Ginekologii Dziecięcej zapewniamy kompleksową opiekę pediatryczną, ginekologiczną i urologiczną w problemach ginekologicznych wieku dziecięcego takich jak: zaburzenia dojrzewania, zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne i niezapalne sromu i pochwy, nieprawidłowe krwawienia, kompleksowa opieka nad pacjentkami z Zespołem Turnera.

  Diagnozujemy i leczymy schorzenia o podłożu alergicznym - alergie skórne: ostre pokrzywki, rumienie, alergie i nietolerancje pokarmowe, alergie wziewne sezonowe i całoroczne​.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa