Pracownia Leku Cytostatycznego

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

  Tłumacz migowy

Szpital

Pracownia leku cytostatycznego

Szpital Specjalistycznym im. Św. Rodziny wyposażony jest jedną z najnowocześniejszych Pracowni Leku Cytostatycznego, będącej integralną częścią Apteki Szpitalnej. Na powierzchni 55 m2 funkcjonuje wyodrębniony kompleks pomieszczeń, o najwyższym standardzie wyposażenia, przygotowany do bezpiecznej produkcji indywidualnych dawek preparatów cytostatycznych dla Pacjentów hospitalizowanych oraz leczonych ambulatoryjnie. Pracownia wyposażona jest w dwie komory Bernera, dedykowane do przygotowania roztworów leków cytostatycznych w warunkach aseptycznych. Warunki panujące w Pracowni oraz systemy zamknięte, stosowane do sporządzania roztworów, zapewniają farmaceutom bezpieczeństwo w kontakcie z cytostatykiem.

Nowoczesna Pracownia Leku Cytostatycznego jest w pełni skomputeryzowana. Program CATO pozwala na precyzyjne przygotowanie dawki leku dla indywidualnego Pacjenta, jak również umożliwia szybki przepływ informacji lekarz – farmaceuta. Dzięki systemowi możliwe jest także odtworzenie przebiegu przygotowania leku.

W skład Pracowania Leku Cytostatycznego wchodzą:

 • Pomieszczenie przygotowawcze
 • Pomieszczenie wydawcze
 • Boks jałowy
 • Śluza czysta
 • Śluzy brudne.

Sprzęt

Pracowania Leku Cytostatycznego wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt, spełniający wszelkie kryteria i normy europejskie, m.in.

 • 2 nowoczesne loże Bernera do przygotowywania roztworów leków cytostatycznych w warunkach aseptycznych
 • 1 loża z filtrem węglowym do wstępnej dekontaminacji
 • Sprzęt do pracy bezigłowej
 • Systemem wentylacji nawiewno-wywiewnej z układem filtrów hepa
 • Śluzy materiałowe
 • Śluzy personalne
 • Interkom

Z Pracowni korzysta na stałe Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny oraz po wcześniejszym podpisaniu umowy placówki medyczne z rejonu Mazowsza.

Opieka farmaceutyczna

Kierownik
Mgr Marta Łukowska
Z-ca Kierownika

Kontakt z Pracownią Leku Cytostatycznego

22 45 02 216
Fax.: 22 45 02 217
E-mail: C4@szpitalmadalinskiego.pl

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa