Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi

Szpital

• Oddział chirurgii onkologicznej i rekonstrukcji piersi Otaczamy kompleksową opieką
    pacjentów z chorobą nowotworową

O oddziale

Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi zapewnia kompleksową opiekę nad Pacjentami z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Specjalizujemy się w wielodyscyplinarnym leczeniu raka gruczołu piersiowego. Pacjenci otoczeni są szczególną opieką, ponieważ w przypadku wykrycia nowotworów złośliwych czas ma bardzo duże znaczenie w powodzeniu terapii.

Ranking Szpitali 2017

Wysoka jakość leczenia zmian nowotworowych w piersi przez naszych specjalistów została dostrzeżona przez ekspertów w ogólnopolskim Rankingu Szpitali i Oddziałów Szpitalnych zorganizowanym przez tygodnik Wprost, w którym zajęliśmy III miejsce w Polsce.* Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny jest jedyną warszawska placówką, która znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu w zakresie leczenia zmian w piersi. Dziękujemy za uznanie i zaufanie.

*WPROST, 15-21 maja 2017r.

Zakres usług

Zapewniamy profilaktykę, diagnostykę i skuteczne leczenie w pełnym zakresie schorzeń onkologicznych, obejmujących m.in.:

• Raka piersi
  • Nowotwory narządów rodnych
  • Czerniaka złośliwego

Rak piersi

Specjalizujemy się w wielodyscyplinarnym leczeniu raka gruczołu piersiowego. W zależności od zaawansowania raka piersi wykonujemy operacje:

• operacje oszczędzające gruczoł piersiowy (BCT) z zastosowaniem technik onkoplastycznych
  • operacje radykalne gruczołu piersiowego
  • operacje radykalne gruczołu piersiowego z jednoczasową lub opóźnioną rekonstrukcją
  • operacje rekonstrukcyjne gruczołu piersiowego po przebytych wcześniej amputacjach z wykorzystaniem tkanek własnych (np. płat LD) lub/i implantów

Szybka terapia onkologiczna - DILO

Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia.
Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, w ramach umowy z NFZ, realizuje SZYBKĄ TERAPIĘ ONKOLOGICZNĄ.

Szybka terapia onkologiczna - DILO

Diagnostyka

Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi prowadzi diagnostykę opartą o nowoczesne aparaty do badań RTG, USG, tomografii komputerowej, mammografu.

Wykonywane badania diagnostyczne

• biopsje cienkoigłowe
  • biopsje mammotomiczne
  • biopsje gruboigłowe pod kontrolą USG