Poradnia Laktacyjna

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

  Tłumacz migowy

PORADNIE SPECJALISTYCZNE

Poradnia laktacyjna

Zapraszamy mamy w ciąży oraz po urodzeniu dziecka do Poradni Laktacyjnej Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny. Jeśli tylko pojawią się pierwsze trudności podczas karmienia piersią, nie zwlekaj, skontaktuj się z naszymi doświadczonymi doradcami laktacyjnymi. Jako ‘Szpital Przyjazny Dziecku’ jesteśmy przygotowani, aby pomóc każdej kobiecie, przedstawiając cierpliwie możliwości i sposoby rozwiązania trudności z karmieniem. Zachęcamy do korzystania z pomocy specjalistów jak najwcześniej po okresie hospitalizacji. Szybka reakcja daje większe szanse na wyjście z trudnej sytuacji. Udzielamy również porad kobietom ciężarnym przygotowującym się do karmienia piersią.
Konsultacje laktacyjne są odpłatne (koszt 130 zł, płatność po wizycie).


Na poradę mama zawsze zgłasza się z dzieckiem. Należy przynieść

 • książeczkę zdrowia dziecka
 • trzy pieluszki tetrowe lub flanelowe
 • pieluchy jednorazowe

Mile widziana jest osoba towarzysząca.

Odwiedź specjalistę laktacyjnego jeśli

 • Masz trudności w przystawianiu dziecka do piersi
 • Obserwujesz nieprawidłowy przyrost masy ciała dziecka karmionego piersią
 • Odczuwasz bolesność lub masz uszkodzenie brodawek
 • Obawiasz się zastoju, zapalenia piersi
 • Doświadczasz nadmiaru lub braku pokarmu, obawiasz się o jego ilość
 • Zmagasz się z rozbudzaniem lub hamowaniem laktacji
 • Karmisz dziecko urodzone przedwcześnie
 • Karmisz bliźnięta

Podczas wizyty mama opisuje swój problem związany z karmieniem piersią. Oceniany jest mechanizm ssania, badane są piersi mamy, ważone jest dziecko. Jednym z elementów wizyty może być przystawienie dziecka do piersi i obserwacja karmienia. Sprawdzamy i omawiamy technikę karmienia, szukamy rozwiązań ewentualnych problemów, dobieramy wygodne pozycje karmienia i omawiamy sposoby na laktację itp. W razie potrzeby uczymy alternatywnych metod dokarmiania dziecka. Na zakończenie mama otrzymuje odpowiednie zalecenia i ewentualnie ustalany jest termin wizyty kontrolnej.

Dostępny sprzęt

Poradnia laktacyjna wyposażona jest w laktator elektryczny i inne akcesoria ułatwiające karmienie.

Specjaliści laktacyjni

Koordynator ds. Laktacji
mgr Edyta Wójtowicz

Żywienie mlekiem kobiecym

Żywienie mlekiem kobiecym we wczesnym etapie życia dziecka ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia i rozwoju. Mleko biologicznej matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka – zarówno zdrowego, jak i chorego. Pokarm matki jest idealnie dopasowany do potrzeb żywieniowych noworodka i jest dla niego najlepiej przyswajalnym pożywieniem. Zawiera wyłącznie gatunkowo specyficzne białka, tysiące aktywnych składników, które mają wartość pozażywieniową, są unikalne i nie można ich wyprodukować podczas procesu technologicznego. Dla najbardziej potrzebujących Pacjentów – wcześniaków i noworodków chorych – mleko kobiece ma wartość cennego leku.

Informacje

Kontakt z Poradnią Laktacyjną

607 157 159
pon – pt 9.00-12.00

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa