Opieka onkologiczna

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

  Tłumacz migowy

Opieka onkologiczna

 • Kompleksowa opieka w zakresie chemioterapii oraz chirurgii onkologicznej, rekonstrukcyjnej i onkoplastycznej

Opieka onkologiczna

Zapewniamy profilaktykę, diagnostykę i skuteczne leczenie w pełnym zakresie schorzeń onkologicznych, obejmujących:

 • DILO

  Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, w ramach umowy z NFZ, realizuje
  SZYBKĄ TERAPIĘ ONKOLOGICZNĄ.

  Do korzystania z SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ uprawnieni są Pacjenci posiadający Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Kartę może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku podejrzenia nowotworu oraz lekarz specjalista, który na podstawie badań rozpozna nowotwór.

  Dla Pacjentów z potwierdzoną chorobą nowotworową posiadających Kartę DiLO wielodyscyplinarny zespół specjalistów przygotowuje indywidualny plan leczenia onkologicznego.

  W celu sprawnego i szybkiego przeprowadzenia Pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego Pacjentowi dedykowany jest Koordynator. Zbiera on dokumentację medyczną niezbędną do rozpoczęcia terapii, nadzoruje terminarz badań i zabiegów oraz umawia wizyty konsultacyjne. Koordynator towarzyszy Pacjentowi aż do zakończenia leczenia.

   

  Pacjenci naszego Szpitala w ramach SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ mogą też liczyć na wsparcie psychologa i fizjoterapeuty.

 • Rak piersi

  Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi zapewnia kompleksową opiekę nad Pacjentami z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Specjalizujemy się w wielodyscyplinarnym leczeniu raka gruczołu piersiowego (chirurg onkolog, chirurg plastyk, onkolog, radioterapeuta, psycholog). W zależności od zaawansowania raka gruczołu piersiowego wykonujemy operacje: oszczędzające gruczoł piersiowy (BCT) z zastosowaniem technik onkoplastycznych, operacje radykalne gruczołu piersiowego, operacje radykalne gruczołu piersiowego z jednoczasową lub opóźnioną rekonstrukcją, operacje rekonstrukcyjne gruczołu piersiowego po przebytych wcześniej amputacjach z wykorzystaniem tkanek własnych (np. płat LD) lub/i implantów.

  Po leczeniu operacyjnym wdrażamy opiekę rehabilitacyjną. Wykonujemy biopsje cienko- i grubo igłowe pod kontrolą USG oraz nowoczesne biopsje mammotomiczne pozwalające na usuwanie małych, łagodnych zmian przez zaledwie 3mm nacięcie na skórze.

 • Czerniak złośliwy

  Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi oferuje wykonywanie zabiegów usuwania zmian nowotworowych skóry i tkanki podskórnej. Wykonywane zabiegi obejmują między innymi: proste wycięcie zmian skórnych i tkanki podskórnej, wycięcie zmian skórnych z uzupełnieniem ubytku płatami skórnymi przesuniętymi z sąsiedztwa, wycięcie zmian skórnych z uzupełnieniem ubytku wolnymi przeszczepami skóry, wycięcie czerniaka skóry z procedurą węzła wartowniczego. Zabiegi przeprowadzane są na terenie nowocześnie wyposażonego bloku operacyjnego przez doświadczony zespół chirurgów onkologów i anestezjologów. Możliwe jest wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym, sedacji dożylnej lub znieczuleniu ogólnym. Zabiegi wykonywane są zgodnie z obowiązującymi standardami medycznymi z uwzględnieniem dobrego końcowego efektu estetycznego.

 • Nowotwory narządów rodnych

  Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny zapewnia profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie nowotworów kobiecych narządów rodnych występujących w jajnikach, jajowodach, w trzonie i szyjce macicy, w pochwie oraz w sromie. Leczenie w zależności od stopnia zaawansowania nowotworu polega na zastosowaniu leczenia chirurgicznego, radioterapii, chemioterapii lub terapii hormonalnej. Szpital specjalizuje się zabiegach usunięcia ogniska pierwotnego wraz z przerzutami z dostępu laparoskopowego.

 • Chemioterapia

  Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w ramach systemowego leczenia przeciwnowotworowego stosuje wielolekowe programy chemioterapii przy użyciu nowoczesnego systemu zamkniętego podawania cytostatyków, bezpiecznego zarówno dla Pacjentów jak i personelu medycznego. Wdrażamy chemioterapię jednodniową oraz w ramach dłuższej hospitalizacji, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Ciągłe wielodniowe wlewy cytostatyków mogą być prowadzone w Szpitalu, a także w warunkach domowych, po wyposażeniu Pacjenta w nowoczesne indywidualne pompy do podawania leków. Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny oferuje zakres chemioterapii zawarty w katalogu świadczeń NFZ.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa