Pododdział Wcześniaków i Intensywnej Terapii

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

  Tłumacz migowy


Szpital

Pododdział Wcześniaków i Intensywnej Terapii

Pododdział Wcześniaków i Intensywnej Terapii Oddziału Neonatologii Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny zapewnia opiekę medyczną nad noworodkami przedwcześnie urodzonymi, a także chorymi noworodkami z ciąż donoszonych wymagających intensywnej terapii, urodzonych w naszym Szpitalu oraz innych placówkach medycznych. Zajmujmy się leczeniem stanów patologicznych okresu noworodkowego, m.in.:

  • Zaburzeniami oddychania wymagającymi wentylacji mechanicznej lub nieinwazyjnego wsparcia oddechowego
  • Wrodzonymi i nabytymi infekcjami o ciężkim przebiegu
  • Żółtaczkami okresu noworodkowego o różnym nasileniu
  • Diagnostyką wad wrodzonych

Ponadto prowadzimy:

  • Żywienie pozajelitowe
  • Monitorowanie czynności życiowych i gazometrycznych
  • Monitorowanie aEEG

Diagnostyka

Pododdział Wcześniaków i Intensywnej Terapii prowadzi diagnostykę opartą o nowoczesne aparaty do badań RTG, USG, ECHO, aEEG.

Kangurowanie

Każdy, choćby najkrótszy okres czasu, w którym rodzice mogą kangurować noworodki jest niezastąpioną formą terapii, szczególnie dla noworodków urodzonych przedwcześnie, z małą lub bardzo małą urodzeniową masą ciała. Kangurowanie to we współczesnej neonatologii metoda wspomagająca leczenie najmniejszych pacjentów czy wręcz jeden z elementów procesu leczenia. To właśnie ciało mamy lub taty jest najlepszym miejscem dla procesu zdrowienia wcześniaków. Już kilkuset gramowe maleństwa, podłączone do respiratora, mogą być kangurowane przez rodziców. Kontakt „skóra do skóry” matki i noworodka powinien trwać nieprzerwanie od pierwszej minuty życia dziecka do zakończenia pierwszego karmienia piersią. Jednak w przypadku dzieci chorych lub urodzonych przedwcześnie jest to niemożliwe. Możliwość kangurowania przychodzi później, wraz ze stabilizowaniem się ich stanu zdrowia. Kangurowane noworodki szybciej przybierają na wadze, łatwiej ustępują ich zaburzenia oddychania, wzmacnia się ich układ immunologiczny. W późniejszym okresie obserwujemy, że dzieci lepiej śpią, rzadziej miewają kolki.

Nieustanny rozwój

Kangurowanie pozytywnie wpływa na mózg dziecka, aktywuje u noworodków szybsze tworzenie się połączeń między neuronami oraz pobudza ośrodki związane z emocjami i budowaniem więzi społecznych.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa