• Zakochaj się w Warszawie
Infolinia 22 45 02 200

Ułatwienia dostępu

Szpital

  • Blok porodowy Komfort, bezpieczeństwo, intymność

Sale porodowe

Blok porodowy Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny dysponuje 8 nowoczesnymi i komfortowymi salami porodowymi z łazienkami, z których każda jest w pełni dostosowana do potrzeb pacjentek i wyposażona w odpowiedni sprzęt ułatwiający poród, m.in. piłki, worki saco, materace, nowoczesne łóżka do pozycji wertykalnych.

Podczas porodu oferujemy pełen zakres niefarmakologicznych i farmakologicznych metod łagodzenia bólu, tj.:

  • masaż
  • pozycje wertykalne
  • immersja wodna
  • tens (urządzenie do elektrostymulacji nerwów uśmierzające ból)
  • aromaterapia
  • gaz medyczny (podtlenek azotu),
  • środki farmakologiczne rozkurczowe,
  • znieczulenie zewnątrzoponowe.

Podczas porodu, kobieta może zdecydować się na towarzystwo partnera lub innej bliskiej osoby. Dostosowujemy opiekę okołoporodową indywidualnie do każdej pacjentki na podstawie przygotowanego przez kobietę Planu Porodu, który uwzględnia jej potrzeby i oczekiwania oraz informacje na jakie zabiegi wyraża zgodę.

Położne z Bloku Porodowego wspierają kobietę w każdym momencie kiedy tego potrzebuje. Blok Porodowy zapewnia stałą opiekę lekarzy ginekologów-położnikow oraz neonatologów, kontrolujących przebieg porodu i interweniujących w sytuacjach tego wymagających. W przypadku kwalifikacji pacjentki przez lekarza do cięcia cesarskiego, pacjentka przewieziona jest do Bloku Operacyjnego.

Gwarantujemy przyjęcie każdej Pacjentki zgłaszającej się do nas w celu odbycia porodu.

Sala porodów naturalnych

W ramach Bloku Porodowego oferujemy także Salę Porodów naturalnych, w której kobieta ma możliwość poczucia mistyki narodzin dziecka w warunkach domowego komfortu. Sala przeznaczona jest wyłącznie dla kobiet z ciążą niepowikłaną (bez współistniejących chorób), które ze względów bezpieczeństwa nie decydują się na poród w domu. Wystrój Sali nawiązuje do domowej sypialni i domowego zacisza. Jest tu czas na relaks, sen, kąpiel, prawidłowe oddychanie oraz cierpliwe czekanie. Najważniejsza jest kobieta rodząca oraz jej indywidualne potrzeby. Nad bezpieczeństwem porodu czuwa wyłącznie indywidualna położna.

W Sali Porodów Naturalnych korzysta się wyłącznie z naturalnych metod stymulacji czynności skurczowej. Jeśli jednak położna zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości lub pacjentka zdecyduje się na znieczulenie, natychmiast przewieziona jest do dedykowanej sali w Bloku Porodowym, w celu wzmożonego nadzoru medycznego lub do dalszej opieki w warunkach umożliwiających skorzystanie ze znieczulenia zewnątrzoponowego lub farmakologicznej stymulacji porodu. Każda decyzja omawiana jest z rodzącą oraz najbliższymi, towarzyszącymi jej podczas porodu, aby wybrać rozwiązanie najlepsze dla matki i dziecka. Pacjentka zainteresowana porodem naturalnym musi wcześniej skonsultować swą decyzję  z lekarzem lub położną.

Zapraszamy kobiety do wyboru indywidualnej położnej, która zapewni profesjonalne i troskliwe wsparcie dla rodzącej oraz noworodka.

Indywidualna opieka okołoporodowa

W ramach usług dodatkowych istnieje możliwość zamówienia indywidualnej opieki okołoporodowej. Koszt usługi wynosi 1500 zł, usługa opłacana jest indywidualnie przez Pacjentkę.

Osoby zainteresowane mogą bezpośrednio kontaktować się z wybraną przez siebie położną:

Agnieszka Bebel 603 123 547
Wioleta Gwiazda 602 239 338
Katarzyna Kuchta 502 628 258
Danuta Midura 502 100 003
Iwona Owczarek 609 477 470
Joanna Pałczyńska 698 994 064
Anna Soszyńska 888 832 112
Edyta Tomaszów 501 419 629
Małgorzata Urbańska 501 540 754
Kinga Karczyńska 604 887 402
Dominika Rędzioch 608 155 510

Kontakt 'skóra do skóry'

W Bloku Porodowym zapewniamy min. 2-u godzinny pierwszy kontakt ‘skóra do skóry’ matki z dzieckiem tuż po urodzeniu.

Opieka medyczna

Lekarz Kierujący Bokiem Porodowym
dr n.med. Małgorzata Uchman-Musielak
Położna Oddziałowa
mgr Renata Nowatkiewicz
Położna Koordynująca Blok Porodowy
dr n. o zdr. Paulina Durka

Kontakt z blokiem porodowym

22 45 02 227
od poniedziałku do niedzieli
24H

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 02 200
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach
8:00 - 18:00

E-MAIL

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.

Mapa