NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny realizuje świadczenia refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Chorzy w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego mogą skorzystać z ogólnodostępnych konsultacji, badań diagnostycznych oraz leczenia szpitalnego.

Zakres świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia obejmuje:

1. Ambulatoryjną Opiekę Zdrowotną:
    • Położnictwo i ginekologia
    • Onkologia
    • Neonatologia

Do Poradni Neonatologicznej wymagane jest skierowanie od lekarza realizującego umowę z NFZ.

2. Leczenie szpitalne:
    • Pediatria
    • Położnictwo
    • Ginekologia
    • Neonatologia
    • Chirurgia onkologiczna
    • Chemioterapia

Skierowanie na leczenie szpitalne może wystawić każdy lekarz.

3. Chemioterapia:
    • świadczenia w trybie ambulatoryjnym
    • hospitalizacja jednego dnia
    • hospitalizacja
  4. Program profilaktyki zdrowotnej:
    • Program profilaktyki raka piersi
    • Program profilaktyki raka szyjki macicy
    • Program badań prenatalnych

W Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny realizowana jest SZYBKA TERAPIA ONKOLOGICZNA (DILO), zarówno w ramach świadczeń ambulatoryjnych jak i szpitalnych, w zakresie: