Program bezpłatnych konsultacji fizjoterapeutycznych dla kobiet po porodzie oraz noworodków

Programy edukacyjne

Jeśli urodziłaś dziecko, a twój brzuch po połogu nadal nie powrócił do stanu sprzed ciąży sprawdź stan swoich mięśni prostych brzucha, więzadeł oraz powięzi. Zapraszamy kobiety po porodzie na ocenę mięśni prostych brzucha oraz przezpochwowe funkcjonalne badanie mięśni dna miednicy a także noworodki wraz z rodzicem w okresie do 2 tygodni od wypisu ze Szpitala na konsultacje dziecka w zakresie oceny napięcia mięśniowego, wczesnej profilaktyki logopedycznej a także instruktażu prawidłowej pielęgnacji maleństwa wspomagającej prawidłowy rozwój.

Oferowane bezpłatne konsultacje kobiety oraz noworodka:

Konsultacja fizjoterapeutyczna dla kobiet po połogu (6 tygodni od porodu) obejmuje:

• ocenę mięśni dna miednicy po porodzie
  • ocenę mięśnia prostego brzucha
  • ocenę rozejścia spojenia łonowego
  • ocenę posturalna
  • instruktaż w zakresie reaktywacji poporodowej mięśni dna miednicy oraz mięśni prostych brzucha

Konsultacja fizjoterapeutyczna dla kobiet po cesarskim cięciu (3 tygodnie po porodzie) obejmuje:

• wczesną ocenę blizny
  • instruktaż wczesnej pielęgnacji i mobilizacji blizny
  • ocenę posturalną

Konsultacja fizjoterapeutyczna noworodków (do 2 tygodni od wypisu ze szpitala) obejmuje:

• Instruktaż w zakresie prawidłowej pielęgnacji oraz stymulacji rozwoju noworodka
  • Fizjoterapeutyczna ocena napięcia mięśniowego

Konsultacja neurologopedyczna noworodków (do 2 tygodni od wypisu ze szpitala) obejmuje:

• wstępną ocenę logopedyczną odruchów ustno-twarzowych warunkujących prawidłowe karmienie
  • wstępną ocenę logopedycząa przyczyn ulewania
  • wstępną ocenę logopedyczną​ zaburzeń ssania i połykania
  • edukację w zakresie profilaktyki logopedycznej i prawidłowego karmienia

Bezpłatne badania odbywają się w Poradni Rehabilitacyjnej (poziom 0).
Zgłoszenia do badania przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00, pod numerem telefonu: 22 45 02 391. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów.