• Biuro prasowe

EMOstrefa W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚW. RODZINY

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka (17 listopada) w warszawskim Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny została otwarta ‘EMOstrefa’, umożliwiającą zarówno mamie jak i tacie nawiązywanie więzi z dzieckiem od pierwszych chwil po urodzeniu. Co roku, na całym świecie przedwcześnie rodzi się 15 milionów dzieci, które potrzebują szczególnej opieki. Jak podkreślają lekarze niezwykle istotnym elementem tej opieki jest kangurowanie, które może nawet uratować ich życie.

W tym dniu fasada Szpitala zostanie symbolicznie podświetlona na fioletowo (w godz. 15:00 - 22:00)

Przytulanie ratuje życie wcześniakom.