• Biuro prasowe

Szpital partnerem konferencji naukowej

Warszawa – 26 maja 2017 r. – Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25) został partnerem Konferencji Naukowej ‘RAZEM WSPIERAMY KARMIENIE PIERSIĄ’ organizowanej przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią w dn. 27 maja br. w Centrum Edukacyjnym Szpitala (ul. Madalińskiego25). Podczas spotkania przedstawione zostaną najnowsze doniesienia naukowe na temat karmienia naturalnego oraz omówione problemy związane z możliwościami i ograniczeniami dyrektorów placówek medycznych w upowszechnianiu idei karmienia piersią. Poruszony będzie także temat roli ojca we wspieraniu matki z problemami w karmieniu piersią, profilaktyka zdrowia matki, a także zasady przestrzegania kodeksu marketingu produktów zastępujących mleko kobiece.

Podczas konferencji 5 placówek medycznych uhonorowanych zostanie tytułem SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU w ramach re-oceny (certyfikat przyznawany jest na okres 5 lat). Inicjatywa została stworzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) w celu przywrócenia prawidłowego sposobu żywienia dzieci na całym świecie. W Polsce idea popularyzowana jest od 1992r. Szpitale, które są odznaczone tytułem wypełniają ‘10 Kroków do Udanego Karmienia Piersią’ – zasad wymagających poszanowania godności i prawa kobiet, w szczególności prawa matek karmiących oraz prawa do opieki medycznej najwyższej jakości w zgodzie z Zaleceniami WHO. Każda placówka, która zdobywa tytuł jest porównywalna z odznaczonymi placówkami z całego świata, a jej sposób postępowania służy w pełni dobru dziecka i matki umożliwiając karmienie piersią. Jednocześnie w placówce odznaczonej tytułem SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU w pełni przestrzegany jest ‘Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece’, dając szansę matkom na podjęcie decyzji o karmieniu dziecka opartej na współczesnej wiedzy medycznej, a nie na reklamie.

Obecnie w Polsce jest 96 placówek odznaczonych certyfikatem ‘SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU’, na terenie Warszawy są to 3 szpitale, wśród nich Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, który otrzymał tytuł ‘SZPTALA PRZYJAZNEGO DZIECKU’ po raz pierwszy w 2007r. oraz kolejny obowiązujący w latach 2013-17.

Konferencja Naukowa ‘ RAZEM WSPIERAMY KARMIENIE PIERSIĄ’ odbywać się będzie w dn. 27 maja 2017r, w Centrum Edukacyjnym Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25), w godz. 9:00 – 14:00.

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie
Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i diagnostyki.
Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl