• Biuro prasowe

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. ŚW. RODZINY ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z UCZELNIĄ ŁAZARSKIEGO

Warszawa – 24 lutego 2017 r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (ul. A.J. Madalińskiego 25), rozpoczyna współpracę z Uczelnią Łazarskiego w zakresie rozwoju naukowego studentów i kadry naukowo-dydaktycznej Uczelni, w tym prowadzenia badań, zajęć dydaktycznych i praktyk. Placówki podpisały stosowna umowę, w ramach której Szpital zapewni studentom realizację zakładanych efektów kształcenia z zakresu nauk klinicznych, udostępni swą infrastrukturę do prowadzenia zajęć w salach dydaktycznych, laboratoriach i pracowniach oraz stworzy warunki prowadzenia przez studentów badań naukowych. Szpital zadba także o możliwość korzystania z zasobów bibliotecznych i odbywania studenckich praktyk wakacyjnych. Ponadto, Uczelnia otrzyma znaczące wsparcie dydaktyczne w obszarze nauk medycznych. Specjaliści Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny poprowadzą część wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń oraz zajęć laboratoryjnych dla studentów Uczelni Łazarskiego, wynikających z programów i studiów oraz planów dla kierunku lekarskiego. W pierwszym roku obowiązywania umowy Szpital zapewni praktyczne nauczanie kliniczne dla 60 studentów Uczelni Łazarskiego, a w latach kolejnych – dla 100 studentów rocznie.

„Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny prowadzi działalność w zakresie szerokiej gamy specjalności lecznictwa: profilaktyki, diagnostyki, pielęgnacji, leczenia zachowawczego i zabiegowego oraz badań naukowych. Uczelnia Łazarskiego zaś realizuje szeroką ofertę edukacyjną studiów, oferuje bogaty programy nauczania, wprowadza nowe specjalizacje, gwarantuje i zapewnia nauczanie na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że możemy wspólnie kształcić kolejne pokolenia lekarzy.” – powiedział Dariusz Malczyk, Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny.

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie
Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i diagnostyki.
Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl