• Biuro prasowe

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. ŚW. RODZINY OTWIERA SALĘ PORODÓW NATURALNYCH

Warszawa – 21 lutego 2017 r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (ul. A.J. Madalińskiego 25), otwiera Salę Porodów Naturalnych. Każda kobieta pragnąca poczuć mistykę narodzin dziecka w warunkach domowego komfortu oraz w atmosferze pełnej intymności ma teraz tę możliwość. Wystrój Sali nawiązuje do domowej sypialni - wygodne łóżko, komoda, toaletka, fotel i lampa tworzą atmosferę domowego zacisza. Jest tu czas na relaks, sen, kąpiel, prawidłowe oddychanie oraz cierpliwe czekanie. Oczekiwaniu towarzyszyć mogą ulubione dźwięki muzyki oraz …osoby najbliższe. Najważniejsza jest kobieta rodząca oraz jej indywidualne potrzeby. Nad bezpieczeństwem porodu czuwa wyłącznie indywidualna położna, obecna cały czas podczas 4 faz porodu.

W Sali Porodów Naturalnych korzysta się wyłącznie z naturalnych metod stymulacji czynności skurczowej. Jeśli jednak położna zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości podczas porodu lub pacjentka decyduje się na znieczulenie, natychmiast przewieziona jest do specjalnie przygotowanej sali w Bloku Porodowym, znajdującej się tuż obok, w celu wzmożonego nadzoru medycznego lub po prostu do dalszej opieki w warunkach umożliwiających skorzystanie, np. ze znieczulenia zewnątrzoponowego, farmakologicznej stymulacji porodu. Każda decyzja omawiana jest z rodzącą oraz najbliższymi, towarzyszącymi jej podczas porodu, aby wybrać rozwiązanie najlepsze dla matki i dziecka.

W Sali Porodów Naturalnych zapewniamy min. 2-u godzinny pierwszy kontakt ‘skóra do skóry’ matki z dzieckiem tuż po urodzeniu. Po porodzie opiekę nad matką i jej dzieckiem sprawują lekarze oraz położne na Oddziale Położnictwa. Powrót kobiety po fizjologicznym porodzie do własnego domu jest możliwy po upływie 48 godzin od urodzenia dziecka.

Sala Porodów Naturalnych przeznaczona jest dla kobiet z ciążą niepowikłaną (bez współistniejących chorób), które ze względów bezpieczeństwa nie decydują się na poród w domu. Pacjentka wcześniej musi skonsultować swą decyzję z lekarzem lub położną, którzy po zapoznaniu się z przebiegiem ciąży, wynikami badań i niezbędną dokumentacją podejmą decyzję o kwalifikacji kobiety do porodu naturalnego.

„Stworzyliśmy w naszym Szpitalu miejsce, w którym kobieta będzie mogła urodzić swoje upragnione dziecko w domowej, zacisznej atmosferze, wśród najbliższych osób, które ją kochają. Naturalne położnictwo jest powrotem do korzeni. Tak rodziły nasze babki. Wiara kobiet w swoje siły jest ogromna.” – Powiedział Dariusz Malczyk, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno - Logistycznych Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny. Zapraszamy wszystkie kobiety zainteresowane porodem naturalnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny do wyboru indywidualnej położnej, która zapewni profesjonalne i troskliwe wsparcie dla rodzącej oraz noworodka.

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie
Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i diagnostyki.
Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl