Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

  Tłumacz migowy

O szpitalu

GWIZDEK WINNER FLOW DLA KOBIET PODCZAS PORODU

Warszawa – 29 listopada 2023r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny wprowadza na Blok Porodowy gwizdek Winner Flow umożliwiający kobiecie aktywny oddech w porodzie. Dzięki pracy z gwizdkiem zwiększa się dotlenienie, rozluźniają się mięśnie, obniża się próg bólowy, hamowane są hormony stresu a faza aktywna porodu ulega skróceniu. W porodzie, aby zwiększyć głębokość oddechu według zasady wdech – głęboki, długi wydech, zaleca się używanie gwizdka z ustawionym poziomem oporu 2,5-2 na początku czynności skurczowej, przy rozwarciu 7-8cm przechodzimy na poziom 1,5-1 oporu a podczas parcia na poziom 0. W momencie porodu dziecka do techniki parcia zwiększa się opór na gwizdku. Dzięki zaangażowaniu znacznym mięśni brzucha uwalniana jest stymulacja ciała do parcia. Technika ta zmniejsza również liczbę urazów krocza.

Gwizdek Winner Flow został zaprojektowany do nauki oddechu - wydechu torem brzusznym i wzmacniania mięśni dna miednicy. Podczas jego używania możliwe jest ustawienie różnego poziomu oporu na gwizdku. Wytworzony opór wymusza pracę mięśni dna miednicy i mięśni brzucha, dzięki czemu pozwala uniknąć, m.in. nietrzymaniu moczu, rozstępom mięśnia prostego brzucha. W ciąży ćwiczenia z gwizdkiem można rozpocząć już od drugiego trymestru ciąży. Specjaliści radzą, aby w trakcie treningu używać 2 poziomu oporu, zgodnie z zasadą pracy gwizdka: im wyższa liczba tym mniejszy opór. Dzięki nauce oddechu i koncentracji w ciąży dotleniamy dziecko jednocześnie nie obciążając mięśni dna miednicy.

###
Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie
Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i diagnostyki. Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. Placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku" (2007r., 2013r, 2018r.), jest także finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital”(2009r., 2015r., 2019r.). Wysoki poziom usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 i 2017r. roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia (2015 r., 2019r.) potwierdzający
spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl 

YT - video: https://www.youtube.com/watch?v=EL2DABfpm9s

 

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa