Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • Biuro prasowe

‘OKO NA MALUCHA’ NA ODDZIALE NEONATOLOGII SZPITALA SPECJALISTYCZEGO IM. ŚW. RODZINY

Warszawa, 10 maja 2023r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny rozpoczyna realizację programu ‘Oko na malucha’, którego celem jest umożliwienie rodzicom pacjentów przebywających w Szpitalu na Oddziale Neonatologii - Pododdziale Wcześniaków i Intensywnej Terapii oraz Patologii Noworodka, ich zdalnej obserwacji przy pomocy kamery w ramach transmisji na żywo. Rodzice, po akceptacji regulaminu i wypełnieniu wniosku elektronicznego dostępnego na stronie: https://okonamalucha.pl/wniosek-o-przylaczenie-do-programu/ oraz jego weryfikacji przed godziną 12:00, otrzymują dostęp do przypisanej kamery jeszcze tego samego dnia. Za pomocą transmisji online noworodki pozostające w inkubatorze mogą słyszeć swoich rodziców, a rodzice mogą widzieć swoje pociechy. Połączenie online możliwe jest przez aplikację dostępną na smartfony oraz PC (Android, iOS, Windows, MacOs).

„Przyjście na świat wcześniaka, noworodka chorego wymagającego długotrwałej hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii czy patologii noworodka  jest zawsze bardzo trudną  sytuacją zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Kiedy mama wcześniaka nie przebywa już w szpitalu lub z różnych względów nie może go odwiedzić - Oko na malucha staje się świetnym rozwiązaniem. Dzięki temu systemowi można spojrzeć z daleka na dziecko, przeczytać mu bajkę, przedstawić starszemu rodzeństwu czy babci. Cieszymy się, że w naszym szpitalu będziemy mogli nie tylko leczyć naszych najmniejszych pacjentów,  ale także pomóc budować relacje w rodzinie od pierwszych dni życia.”- mówi dr. n. med. Beata Pawlus, lekarz Kierujący Oddziałem Neonatologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny, Konsultant Województwa Mazowieckiego w dziedzinie Neonatologii.

Pionierski projekt realizowany jest w Polsce przez Fundację Oko Na Malucha.  Obecnie wdrożony został w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny  w Warszawie.

 ###

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. Placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku" (2007r., 2013r, 2018r.), jest także finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital”(2009r., 2015r., 2019r.). Wysoki poziom usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008  i 2017r. roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia (2015 r., 2019r.) potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa