Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • Biuro prasowe

ODDZIAŁ NEONATOLOGII SZPITALA SPECJALISTYCZEGO IM. ŚW. RODZINY OTRZYMAŁ III STOPIEŃ REFERENCYJNOŚCI

Warszawa, 25 stycznia 2023r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny informuje, że Oddział Neonatologii otrzymał trzeci – najwyższy stopień referencyjności.

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie jest jednym z dwóch największych ośrodków położniczych w Warszawie, a zarazem kilku największych ośrodków w Polsce, gdzie w ostatnich latach rocznie odbywało się średnio 5000-6000 porodów. Oddział Neonatologii zapewnia profesjonalne leczenie noworodków na Pododdziale Wcześniaków i Intensywnej Terapii Noworodka oraz przyjmuje średnio około 400 noworodków z miasta do leczenia na Pododdziale Patologii Noworodka (jedynym tak działającym wśród szpitali miejskich). III stopień referencji pozwala leczyć i otoczyć najlepszą opieką nawet najbardziej niedojrzałe i chore noworodki. Dzięki profesjonalnej kadrze i bogatemu zapleczu sprzętowemu mogą być tu leczone wcześniaki z bardzo małą masą ciała (VLBW), noworodki z ciąż patologicznych, z powikłaniami okołoporodowym, niewydolne oddechowo czy wymagające całkowitego żywienia pozajelitowego.

Noworodek urodzony przedwcześnie, z ciąży patologicznej lub chory, oprócz wysokospecjalistycznego leczenia neonatologicznego, powinien otrzymać nowoczesne leczenie żywieniowe pod postacią mleka kobiecego lub z banku mleka na czas stabilizacji stanu ogólnego i/lub ewentualnego powrotu matki do karmienia piersią. W Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny prowadzimy największy w Polsce Regionalny Bank Mleka Kobiecego zapewniający przebadane (dzięki wysokiej klasy sprzętowi laboratoryjnemu w banku) i bezpieczne mleko do leczenia żywieniowego.

Oddział Neonatologii chcąc zapewnić najwyższy poziom usług podpisał kontrakt z NFZ na realizację procedur III poziomu referencji. Najwyższa referencyjność powiązana ze standaryzacją opieki zdrowotnej umożliwia właściwy rozwój opieki stacjonarnej, poprawę jakości i kompleksowości leczenia, a także tworzy warunki do rozwoju wiedzy medycznej.

 ###

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. Placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku" (2007r., 2013r, 2018r.), jest także finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital”(2009r., 2015r., 2019r.). Wysoki poziom usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008  i 2017r. roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia (2015 r., 2019r.) potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa