Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • Biuro prasowe

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZNIESIENIA KONIECZNOŚCI OKAZANIA WYNIKU TESTU PCR DLA OSÓB TOWARZYSZĄCYCH PACJENTEK ODDZIAŁU PATOLOGII CIĄŻY PODCZAS PORODÓW RODZINNYCH W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO SARS-Cov-2

Warszawa  –  17 lipca 2020r.  – Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny znosi ograniczenia w zakresie porodów rodzinnych dla Pacjentek przebywających bezpośrednio przed porodem na Oddziale Patologii Ciąży oraz obowiązek przedłożenia przez osobę towarzyszącą aktualnego wyniku badania PCR w kierunku SARS-Cov-2. Decyzja o możliwości porodu rodzinnego podejmowana jest przez lekarza Oddziału Patologii Ciąży, po ocenie ryzyka wystąpienia powikłań zdrowotnych u Pacjentki oraz po analizie ankiety epidemiologicznej i wykonanym bezpłatnie teście przesiewowym osobie towarzyszącej.

W związku  ze zmianą zarządzenia Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zasad rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dn. 08 lipca 2020r., Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny zapewnia środki na udzielanie świadczeń w podwyższonym reżimie sanitarnym, z uwzględnieniem środków ochrony osobistej dla osób towarzyszących podczas porodów rodzinnych.

Pozostałe procedury bezpieczeństwa podczas porodów rodzinnych w okresie zagrożenia epidemicznego SARS-Cov-2 pozostają bez zmian.

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2,  zastrzega sobie prawo do zmian decyzji w trybie natychmiastowym, zgodnie z rekomendacjami Ministra Zdrowia oraz rekomendacjami konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii a także perinatologii.  

Pracujemy bezpiecznie w standardach stworzonych na czas epidemii SARS-Cov-2, bardzo prosimy o przestrzeganie procedur oraz uszanowanie naszych decyzji.

###

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. Placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku" (2007r., 2013r, 2018r.), jest także finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital”(2009r., 2015r., 2019r.). Wysoki poziom usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008  i 2017r. roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia(2015 r., 2019r.) potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

 

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa