Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

 • Biuro prasowe

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZNIESIENIA OGRANICZEŃ W ZAKRESIE PORODÓW RODZINNYCH W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO SARS-Cov-2

Warszawa  –  6 maja 2020r.  – Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny z dniem 11 maja br. (poniedziałek), od godz. 8:00 znosi ograniczenia w zakresie porodów rodzinnych w ramach Bloku Porodowego oraz w Centrum Porodów Naturalnych. Obecność osoby towarzyszącej podczas porodu będzie możliwa od momentu przewiezienia Pacjentki do sali porodowej do czasu zakończenia pierwszego kontaktu ‘skóra do skóry’ matki z dzieckiem. Pragniemy jednak podkreślić, że konsultanci krajowi w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz perinatologii – mając na uwadze zdrowie kobiet rodzących oraz zdrowie personelu medycznego – nadal nie zalecają łagodzenia ograniczeń dotyczących opieki w zakresie położnictwa i ginekologii. Wierzymy jednak, że odpowiedzialna obecność osoby bliskiej podczas porodu zapewni wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa oraz zmniejszy stres związany z porodem.

Podczas porodów rodzinnych w okresie zagrożenia epidemicznego SARS-Cov-2 obowiązują poniższe procedury bezpieczeństwa:

 1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca.
 2. Przed porodem, osoba towarzysząca powinna zamieszkiwać z kobietą rodzącą przez okres min. 14 dni. W dniu porodu osoba towarzysząca musi być zdrowa, nie objęta kwarantanną oraz izolacją, bez styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19. W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem kobieta rodząca oraz osoba towarzysząca proszeni są o ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów z osobami obcymi przez okres min. 7 dni.
 3. Decyzja o możliwości porodu rodzinnego podejmowana jest przez lekarza / położną Izby Przyjęć, po analizie ankiety epidemiologicznej oraz po wstępnym badaniu Pacjentki.
 4. Przed wejściem do Szpitala, osoba towarzysząca przechodzi triaż, w takim samym zakresie jak Pacjentka (ankieta epidemiczna, kontrola temperatury i inne ustalone zgodnie z obowiązującymi zasadami). W przypadku nieprzestrzegania rygoru reżimu sanitarnego opieka medyczna Szpitala może prosić osobę towarzyszącą o opuszczenie Szpitala.
 5. Osoba towarzysząca zobowiązana jest do posiadania czystej odzieży na zmianę (domowe ubrania typu sportowego, klapki / obuwie sportowe). Przed wejściem do Bloku Porodowego prosimy o zmianę odzieży w szatni Izby Przyjęć, wraz ze zmianą obuwia.
 6. Osoba towarzyszącą na terenie Szpitala oraz Bloku Porodowego zobowiązana jest do noszenia maski medycznej, dezynfekcji rąk oraz zachowania bezpiecznego dystansu wobec osób opiekujących się rodzącą. (Uwaga! Szpital nie zapewnienia masek medycznych osobom towarzyszącym, należy mieć je przy sobie w ilości min. 10 szt.). Kobiety rodzące nie muszą przebywać w maskach.
 7. Osoba towarzysząca musi bezwzględnie przestrzegać poleceń personelu medycznego. Nie może opuszczać wskazanej sali porodowej. W przypadku zabiegów medycznych, np. znieczulenie zewnątrzoponowe, poród zabiegowy, itp., osoba towarzysząca może zostać poproszona o opuszczenie sali i oczekiwanie we wskazanym miejscu. Związane jest to z koniecznością przebywania w sali porodowej odpowiedniej ze względów epidemiologicznych ilości osób. Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować nakazem natychmiastowego opuszczenia Szpitala. Po okresie około 2h po porodzie, po zakończeniu pierwszego kontaktu matki z dzieckiem ‘skóra do skóry’, osoba towarzysząca zobowiązana jest do opuszczenia Bloku Porodowego oraz budynku Szpitala.
 8. Nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej podczas cięcia cesarskiego. Po decyzji o operacyjnym ukończeniu porodu osoba towarzysząca musi niezwłocznie opuścić Szpital.
 9. Obowiązuje zakaz odwiedzin Pacjentek w Szpitalu oraz zakaz przekazywania paczek, do odwołania.
 10. Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, zastrzega sobie prawo do zmian decyzji w trybie natychmiastowym, zgodnie z rekomendacjami Ministra Zdrowia oraz rekomendacjami konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii a także perinatologii.

Pracujemy bezpiecznie w standardach stworzonych na czas epidemii SARS-Cov-2, bardzo prosimy o przestrzeganie procedur oraz uszanowanie naszych decyzji.

 ###

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. Placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku" (2007r., 2013r, 2018r.), jest także finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital”(2009r., 2015r., 2019r.). Wysoki poziom usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008  i 2017r. roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia(2015 r., 2019r.) potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa