Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

 • Biuro prasowe

1665 LITRÓW CENNEGO MLEKA KOBIECEGO ZEBRANE I ZAMKNIĘTE W 20.000 BUTELKACH, WYDANYCH PLACÓWKOM MEDYCZNYM NA TERENIE MAZOWSZA Z REGIONALNEGO BANKU MLEKA KOBIECEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO IM. ŚW. RODZINY

Warszawa  –  25 lutego 2020r.  - Regionalny Bank Mleka Kobiecego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny zebrał 20.000 butelkę mleka kobiecego pasteryzowanego, która przekazana została do jednego z warszawskich szpitali. Pokarm z Banku wspomaga proces leczenia noworodków, wśród których większość stanowią wcześniaki i noworodki chore. Regionalny Bank Mleka Kobiecego, utworzony styczniu 2015r. na wzór stacji krwiodawstwa, gromadzi mleko od honorowych dawczyń i przekazuje go potrzebującym dzieciom leczonym szpitalach. Jest jedyną placówką na Mazowszu  obsługującą Warszawę i cały region.

W okresie pięciu lat swego funkcjonowania Bank Mleka Kobiecego nawiązał współpracę ze 150 honorowymi dawczyniami mleka kobiecego, przebadał pokarm z ponad 1665 litrów mleka oddanego przez mamy oraz nawiązał współpracę z 13 placówkami ochrony zdrowia, pobierającymi mleko dla swoich małych pacjentów.

Szpitale, w których podawane jest najmłodszym pacjentom mleko z Regionalnego Banku Mleka Kobiecego to:

 • Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie (Warszawa, ul. A. J. Madalińskiego 25)
 • Instytut Matki i Dziecka (Warszawa, ul. Kasprzaka 17A),
 • Centrum Medyczne 'Żelazna' Szpitala Specjalistycznego św. Zofii (Warszawa, ul. Żelazna 90)
 • Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (Warszawa, ul. Karowa 2),
 • Szpital Bielański im. Ks. J. Popiełuszki (Warszawa, ul. Cegłowska 80),
 • Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Warszawa, pl. Starynkiewicza 1/3),
 • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA (Warszawa, ul. Wołoska 137)
 • Mazowiecki Szpital Bródnowski (Warszawa, ul. Kondratowicza 8)
 • UCK WUM Dziecięcy Szpital Kliniczny (Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 63A),
 • Szpital Solec (Warszawa, ul. Solec 93),
 • Mazowiecki Szpital Specjalistyczny (Radom, J. Aleksandrowicza 5),
 • Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie (Ciechanów, ul. Powstańców Wielkopolskich 2),
 • Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku (Płock, ul. Medyczna 19)

Mleko kobiece pochodzące z profesjonalnego Banku Mleka jest drugim po mleku własnej matki pokarmem z wyboru do stosowania u noworodków i niemowląt, rekomendowanym przez WHO i UNICEF.

Regionalny Bank Mleka Kobiecego w Szpital Specjalistycznym im. Św. Rodziny działa pod patronatem Fundacji Bank Mleka Kobiecego, na zasadach rekomendowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Mleka (ang. EMBA). Placówka służy również szkoleniu kadr dla innych jednostek powstających w Polsce.

 # ##

 Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. Placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku" (2007r., 2013r, 2018r.), jest także finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital”(2009r., 2015r., 2019r.). Wysoki poziom usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008  i 2017r. roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2009 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia(2015 r., 2019r.) potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa