Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • Biuro prasowe

DR.N.MED. BEATA PAWLUS NOWYM KONSULTANTEM WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO DS. NEONATOLOGII

Warszawa, 12 czerwca 2018r. - Szpital Specjalistyczny im, Św. Rodziny (szpitalmadalinskiego.pl) ma przyjemność ogłosić, że dr n. med. Beata Pawlus - Lekarz Kierujący Oddziałem Neonatologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny odebrała akt powołania do pełnienia funkcji Konsultanta Województwa Mazowieckiego ds. Neonatologii, przyznany z dniem 15 maja br. Jako konsultant zastąpiła na tym stanowisku prof. dr hab. Marię K. Borszewską-Kornacką, która zakończyła swą misję z końcem grudnia 2017r.

dr n. med. Beata Pawlus - pediatra, specjalista neonatolog, etyk praktyki lekarskiej i opieki medycznej. Kieruje Oddziałem Neonatologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny od sierpnia 2005 r. Zawodowo od zawsze związana była z najmniejszymi pacjentami, noworodkami, wcześniakami i ich rodzicami. Od lat zaangażowana jest w promocję karmienia piersią. Członek Rady Naukowej Fundacji Bank Mleka Kobiecego i Konsultant Kliniczny Regionalnego Banku Mleka w Warszawie. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu neonatologii oraz popularnonaukowych poświęconych rozwojowi dziecka w najwcześniejszym okresie życia.

Noworodek to wyjątkowy pacjent, tylko teoretycznie gotowy do samodzielnego życia. Przez ostatnie lata udawało się nam ratować coraz mniejsze dzieci. Dzisiaj walczymy o jak najlepszą ich przyszłość. Sukcesom w zakresie niskiej umieralności okołoporodowej, w tym umieralności coraz bardziej niedojrzałych noworodków towarzyszy ciągle wiele problemów związanych z wcześniactwem. Im wyższy poziom opieki neonatologicznej, tym mniej powikłań należy się spodziewać w następnych okresach życia dziecka. Przyszłość neonatologii to praca zespołowa. To wiedza i umiejętności poświęcone noworodkowi nie tylko przez lekarza neonatologa, ale także przez położną i pielęgniarkę, psychologa, rehabilitanta, neurologopedię i doradcę laktacyjnego. Przyszłość neonatologii to także bliska współpraca z położnikiem, chirurgiem, kardiologiem, radiologiem i całym sztabem innych specjalistów. To właściwie nasza zawodowa codzienność. Wielka wiedza dla małego człowieka. Województwo mazowieckie oferuje noworodkom bardzo wysoki poziom opieki i mam nadzieję, że nadal będziemy wspólnie wypracowywać dalsze dobre praktyki służące naszym najmniejszym pacjentom.”- powiedziała dr. n. med. Beata Pawlus, Konsultant Województwa Mazowieckiego ds. Neonatologii.

Liczba urodzeń w województwie mazowieckim znacząco wzrosła w ciągu ostatnich lat. W 2016 r. na świat przyszło 59 758 noworodków, więcej o 2302 niż w roku 2015. Wskaźnik śmiertelności okołoporodowej w 2016 r województwie mazowieckim wynosił ok. 4,9 promila (wg danych GUS).Obecnie, na Mazowszu znajduje się 59 oddziałów neonatologicznych i 1 niemowlęcy, ogółem dostępnych jest w nich 1252 łóżka, działa 81 poradni neonatologicznych, zatrudnionych jest 171 neonatologów (dane za 2016r.). Liczba miejsc specjalizacyjnych w dziedzinie neonatologii wynosi 95 (w tym 2 miejsca w Szpitalu MSWiA). Aktualnie 51 lekarzy jest w trakcie specjalizacji, wolne są 42 miejsca. Na terenie województwa mazowieckiego 13 szpitali posiada tytuł ,,Szpital Przyjazny Dziecku", w tym na terenie m.st. Warszawy certyfikat uzyskały 4 szpitale. Dostęp do leczenia szpitalnego w ostatnich latach ulega systematycznej poprawie, a diagnostyka i leczenie noworodków jest na najwyższym światowym poziomie.

# # #

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie
Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i diagnostyki. Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009, 2015 oraz 2017 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2009 oraz w 2015 r. Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

 

 

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa