Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • Biuro prasowe

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. ŚW. RODZINY ZNOSI OPŁATY ZA POBYT OSÓB SPRAWUJĄCYCH OPIEKĘ NAD CHORYM DZIECKIEM

Warszawa – 30 maja 2018 r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (szpitalmadalinskiego.pl) znosi opłaty za pobyt rodziców i opiekunów przy hospitalizowanych dzieciach na Oddziale Pediatrii oraz Pododdziale Patologii Noworodka. Z dniem 1 czerwca, symbolicznie w Dniu Dziecka, dotychczasowe opłaty przestają obowiązywać (poza dodatkowym wyżywieniem dla opiekuna).

„Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny oferuje swoim małym Pacjentom oraz ich opiekunom dobre i komfortowe warunki pobytu podczas hospitalizacji, w dwu osobowych pokojach, z infrastrukturą noclegową dla osób dorosłych. Znamy jednak wartość opieki rodzica, wiemy jak ważna jest bliskość mamy czy taty w procesie zdrowienia dziecka, wiemy jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa dla małego pacjenta, dlatego zdecydowaliśmy się na zniesienie opłat, pobieranych w ramach rekompensacji kosztów pobytu opiekunów. Dzieci przebywają na Oddziale Pediatrii oraz Oddziale Patologii Noworodka od kilku dni do kilku tygodni, dla rodziców są to zawsze znaczące kwoty, które teraz będą mogli przeznaczyć m.in. na rozwój swoich pociech.” – powiedział Dariusz Malczyk,  Z-ca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny.

Odział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny posiada 22 miejsca dla dzieci i niemowląt dostępnych w 12-u dwuosobowych salach, dodatkowo wyposażony jest w aneks kuchenny dla rodziców. Oddział specjalizuje się w leczeniu chorób wieku dziecięcego wymagających hospitalizacji, m.in. chorób układu oddechowego (zapalenia płuc, oskrzeli, krtani, stany zapalne nosogardła, zatok przynosowych i uszu), układu pokarmowego (bóle brzucha, ostre i przewlekłe stany zapalne przewodu pokarmowego, diagnostyka refluksu żołądkowo-przełykowego, ulewań, biegunek, zaparć, diagnostyka hiperbilirubinemii), układu moczowego (ostre i nawracające zakażenia układu moczowego, schorzenia urologiczne i uroginekologiczne u dzieci), chorób alergicznych (alergie skórne: ostre pokrzywki, rumienie, alergie i nietolerancje pokarmowe, alergie wziewne sezonowe i całoroczne) oraz ginekologii dziecięcej (ginekologia niemowląt i dzieci od urodzenia do 18 roku życia obejmująca: zaburzenia dojrzewania, zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne i niezapalne sromu i pochwy, nieprawidłowe krwawienia, kompleksową opiekę nad pacjentkami z Zespołem Turnera).

Natomiast Pododdział Patologii Noworodka w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny oferuje opiekę medyczną nad noworodkami, które we wczesnym okresie po urodzeniu zachorują w domu i wymagają leczenia oraz hospitalizacji, z powodu m.in: żółtaczki, zaburzeń odżywiania, zaburzeń przyrostu masy ciała, zakażeń dróg moczowych, infekcji dróg oddechowych, zakażeń skóry, powikłań wcześniactwa. Ponieważ noworodkowi choremu w sposób szczególny potrzebna jest matka, jako element leczenia, w trosce o kobiety w połogu i karmiące piersią zapewniamy konsultacje laktacyjne oraz położniczo-ginekologiczne. Pododdział Patologii Noworodka posiada 13 miejsc dla niemowląt dostępnych w 7-u jedno oraz dwuosobowych salach, wyposażonych w rozkładane fotele oraz kanapy dla rodziców i opiekunów.

 #  # #

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009, 2015 oraz 2017 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2009 oraz w 2015 r. Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.  Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa