Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • Biuro prasowe

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. ŚW. RODZINY W WARSZAWIE PO RAZ TRZECI OTRZYMAŁ PRESTIŻOWY TYTUŁ ‘SZPITALA PRZYJAZNEGO DZIECKU’.

Warszawa – 28 maja 2018 r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (szpitalmadalinskiego.pl) po raz trzeci otrzymał prestiżowy tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku. Uroczyste wręczenie certyfikatu obyło się podczas tegorocznej konferencji naukowej "Karmienie Piersią - Fundamentem Życia" zorganizowanej przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią. Po raz pierwszy Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przeszedł pozytywną ocenę w zakresie spełnienia  kryteriów Szpitala Przyjaznego Dziecku i poprawności realizacji programu „Dziesięć Kroków do Udanego Karmienia Piersią” w 2007r.

Placówki medyczne  przystępujące do realizacji programu w ramach inicjatywy Szpitala Przyjaznego Dziecku mają obowiązek prowadzenia szkoleń dla kadry managerskiej oraz personelu położniczego. Stosowane są  narzędzia do samodzielnej oceny wdrażania programu „Dziesięć Kroków do Udanego Karmienia Piersią”,  a w momencie uzyskania tytułu SPD narzędzi umożliwiających monitoring dalszego przystosowywania się do realizacji projektu „10 Kroków…”. Każdy Szpital poddawany jest ocenie zewnętrznej i reocenie, potwierdzających czy placówka odpowiada kryteriom globalnym, a zatem czy w pełni spełnia warunki „Dziesięciu Kroków”. W kolejnych latach, placówki medyczne są regularnie, co 5 lat, kontrolowane w zakresie utrzymania niezbędnych standardów.

Od momentu wprowadzenia Inicjatywy „Szpital Przyjazny Dziecku” (SPD) przez UNICEF i WHO w latach 1991-1992 do 2007 roku, prawie 20.000 placówek w 156 krajach na całym świecie uzyskało certyfikat. Głównym osiągnięciem wprowadzenia Inicjatywy był wzrost liczby kobiet karmiących piersią oraz spadek zachorowalności i umieralności dzieci we wszystkich regionach świata. To jest pierwsza, główna światowa inicjatywa dla karmienia piersią, która przekracza wszystkie narodowe, kulturowe, ekonomiczne i polityczne granice. Szacunkowo, ponad milion pracowników służby zdrowia, przeszło szkolenie na podstawie programu stworzonego przez WHO/UNICEF, tłumaczone na wiele języków.

 # # #

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009, 2015 oraz 2017 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz w 2015 r. Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.  Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

 

 

                                                                                                                                 

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa