Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • Biuro prasowe

DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚW. RODZINY

WARSZAWA, 5 marca 2018r. -  Szpital Specjalistyczny im, Św. Rodziny (ul. A.J. Madalińskiego 25), zaprasza wszystkie kobiety, beż żadnych ograniczeń wiekowych, na DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ. Akcja, zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia i realizowana w  8 warszawskich placówkach medycznych w dniach 5 - 9 marca br., ma na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do zadbania o własne zdrowie i wykonania bezpłatnych badań cytologicznych, chroniących przed rakiem szyjki macicy. Na badanie można umówić się telefonicznie na wyznaczoną godzinę (kontakt do Przychodni 22 45 12 600), mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub odwiedzić nas bezpośrednio. Badanie wykonywane jest w Gabinecie Cytologicznym w dniach 5-9 marca, w godzinach: 14:00-18:00.

Tylko regularne badania ginekologiczne i cytologiczne (raz w roku) chronią kobietę przed rakiem szyjki macicy. Jeżeli kobieta bada się regularnie, może być pewna, że nie przeoczy niepokojących zmian. 

Objawy raka szyjki macicy są dyskretne i mało specyficzne, można do nich zaliczyć m.in.:

- obfitsze miesiączki, krwotoki miesiączkowe, krwawienia międzymiesiączkowe;

- krwawienia w trakcie i po stosunku seksualnym;

- upławy o nieprzyjemnym zapachu; 

- ból miednicy.

Raka szyjki macicy zazwyczaj poprzedzają tzw. stany przednowotworowe, które można wykryć właśnie podczas cytologii. Profilaktyka ratuje życie, a wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest chorobą wyleczalną.

 

Lista szpitali, w których można zrobić cytologię w ramach akcji DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ:

  • Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny
  • Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie
  • Szpital Kliniczny im. Anny Mazowieckiej
  • Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.
  • Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie
  • Centrum Medyczne "Żelazna" Sp. z o.o.
  • SPZOZ Szpital Specjalistyczny "Inflancka" im. Krysi Niżyńskiej "Zakurzonej"
  • Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie
  • Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego.

# # #                                                                                                         

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ - Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjenta oraz ich rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.  Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa