Klauzula informacyjna – pracownik

Klauzula informacyjna – pracownik

Do omówienia temat: nagrywanie rozmów, monitoring i wizerunek dla różnych celów

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ w Warszawie (dalej: Szpital) informuje, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ
    w Warszawie, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544p Warszawa;
  2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (dalej: IOD), z którym może Pani/Pan skontaktować się w sprawach dotyczących przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Dane kontaktowe IOD:

1. Szpital pozyskał Pani/Pana dane osobowe w następstwie nawiązania stosunku pracy i/lub na podstawie odrębnie udzielonej zgody.
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach związanych z zawarciem oraz realizacją stosunku pracy, w tym w szczególności na potrzeby realizacji obowiązków służbowych i wykonania obowiązku pracodawcy zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa.
  3. Dane osobowe Pani/Pana przetwarzane są na podstawie:
  1. Pracodawca będzie przetwarzał Pani/Pana wizerunek i głos w następujących celach będących realizacją następujących prawnie uzasadnionych interesów Pracodawcy :
  1. Przetwarzanie będzie odbywało się zarówno w sposób ręczny, jak i zautomatyzowany z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego. Szpital nie prowadzi automatycznego profilowania danych osobowych.
  2. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom trzecim tj.:
  1. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez:

- okres ustawowy wymagany dla danych kadrowo-płacowych. ,

-  dane pozyskane w ramach monitoringu wizyjnego do 10 dni,  przy czym w przypadku, w którym nagrania obrazu pochodzące z monitoringu wizyjnego stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie prawa lub Pracodawca powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu, nagrania obrazu będą przechowywane do czasu prawomocnego zakończenia postępowania

- dane pozyskane w toku  rejestracji rozmów telefonicznych do  5 lat

- dane, w tym wizerunek i głos  pozyskane w celach marketingowych i promocji zdrowia przez okres uzasadniony celem przetwarzania, lecz nie dłużej niż 25 lat.

Okresy przetwarzania danych wymienione powyżej ulegają przedłużeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania prowadzonego na postawie przepisów prawa lub gdy Administrator powziął informację, iż mogą one stanowić dowód w takim postępowaniu, lecz nie dłużej jednak niż zezwalają terminy przedawnienia roszczeń cywilnych i karnych lub, gdy przepisy odrębne nie stanowią inaczej. Po upływie w/w okresów nagrania z rozmów telefonicznych podlegają zniszczeniu.

1. W związku z przetwarzaniem przez Szpital Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu:
  1. Jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych odbywa się na podstawie udzielonej przez Panią/Pana zgody na przetwarzanie danych (art. 6 ust. 1 pkt a RODO) przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie
  2. Szpital jako założyciel stron w wymienionych poniżej serwisach społecznościowych dostarczanych przez wskazane podmioty, jest współadministratorem danych osobowych wraz z:
    • Facebook Ireland Limited, z siedzibą pod adresem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2 Irlandia (dalej Facebook)
    • Instagram LLC., z siedzibą pod adresem 1601 Willow Road, Menlo Park, CA, 94025, USA
    • Google Ireland Limited (Gordon House, Barrow Street, Dublin, D04 E5W5, Dublin, Irlandia)
    • YouTube, którego dostawcą jest Google LLC, z siedzibą pod adresem 901 CherryAve, San Bruno, CA 94066, USA

Każdy z w/w współadministratorów samodzielnie decyduje o celach i środkach przetwarzania danych, ale w różnym zakresie. Szpital  ponosi odpowiedzialność wyłącznie w zakresie przetwarzanych przez siebie danych osobowych.

1. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym. Dane mogą zostać przekazane na przykład podmiotom z grupy Google. Państwa dane osobowe mogą być ponadto przekazywane do Państw trzecich, takich jak Stany Zjednoczone oraz inne kraje, w których dostępny jest serwis Facebook, Instagram lub Youtube. Podmioty te zgodnie deklarują wykorzystanie typowych klauzul umownych zatwierdzonych przez Komisję Europejską
    i opieranie się na decyzjach Komisji Europejskiej stwierdzających odpowiedni stopień ochrony danych
    w odniesieniu do określonych krajów, do których dane mogą być przekazywane. Więcej informacji można uzyskać na w/w stronach internetowych tych portali społecznościowych.
  2. W przypadku uznania przez Panią/Pana, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu ds. Ochrony Danych Osobowych.