Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

Opieka onkologiczna

 • Opieka onkologiczna Kompleksowa opieka w zakresie chemioterapii oraz chirurgii onkologicznej, rekonstrukcyjnej i onkoplastycznej

Opieka onkologiczna

Zapewniamy profilaktykę, diagnostykę i skuteczne leczenie w pełnym zakresie schorzeń onkologicznych, obejmujących:

 • DILO

  Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, w ramach umowy z NFZ, realizuje
  SZYBKĄ TERAPIĘ ONKOLOGICZNĄ.

  Do korzystania z SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ uprawnieni są Pacjenci posiadający Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Kartę może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku podejrzenia nowotworu oraz lekarz specjalista, który na podstawie badań rozpozna nowotwór.

  Dla Pacjentów z potwierdzoną chorobą nowotworową posiadających Kartę DiLO wielodyscyplinarny zespół specjalistów przygotowuje indywidualny plan leczenia onkologicznego.

  W celu sprawnego i szybkiego przeprowadzenia Pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego Pacjentowi dedykowany jest Koordynator. Zbiera on dokumentację medyczną niezbędną do rozpoczęcia terapii, nadzoruje terminarz badań i zabiegów oraz umawia wizyty konsultacyjne. Koordynator towarzyszy Pacjentowi aż do zakończenia leczenia.


  Koordynatorem ds. leczenia onkologicznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny jest:

  Sylwia Lemańska
  Sylwia Lemańska

  tel: 692 372 692
  e-mail: s.lemanska@szpitalmadalinskiego.pl

  Pacjenci naszego Szpitala w ramach SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ mogą też liczyć na wsparcie psychologa i fizjoterapeuty.

 • Rak piersi

  Oddział Chirurgii Onkologicznej zapewnia kompleksową opiekę nad Pacjentami z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Specjalizujemy się w wielodyscyplinarnym leczeniu raka gruczołu piersiowego (chirurg onkolog, chirurg plastyk, onkolog, radioterapeuta, psycholog). W zależności od zaawansowania raka gruczołu piersiowego wykonujemy operacje: oszczędzające gruczoł piersiowy (BCT) z zastosowaniem technik onkoplastycznych, operacje radykalne gruczołu piersiowego, operacje radykalne gruczołu piersiowego z jednoczasową lub opóźnioną rekonstrukcją, operacje rekonstrukcyjne gruczołu piersiowego po przebytych wcześniej amputacjach z wykorzystaniem tkanek własnych (np. płat LD) lub/i implantów.

  Po leczeniu operacyjnym wdrażamy opiekę rehabilitacyjną. Wykonujemy biopsje cienko- i grubo igłowe pod kontrolą USG oraz nowoczesne biopsje mammotomiczne pozwalające na usuwanie małych, łagodnych zmian przez zaledwie 3mm nacięcie na skórze.

 • Rak tarczycy

  W tarczycy mogą występować zróżnicowane raki, w przypadku których rokowanie jest dobre oraz bardzo agresywne raki anaplastyczne a także wywodzące się z komórek C raki rdzeniaste. Ekspozycja na promieniowanie jonizujące należy do najsilniejszych zewnątrzpochodnych czynników ryzyka zachorowania na raka tarczycy. Czynnikiem sprzyjającym występowaniu raka tarczycy jest obecność wola guzkowego. Rozpoznanie przedoperacyjne raka tarczycy i wola guzowatego ustala się na podstawie wyniku badania USG i badania cytologicznego. Podstawową metodą leczenia raka tarczycy i wola guzowatego jest zabieg operacyjny. W przypadku raka tarczycy wycina się pozatorebkowo cały gruczoł tarczowy oraz węzły chłonne przedziału centralnego. Zmodyfikowane wycięcie przedziału bocznego węzłów chłonnych szyi wykonuje się tylko przy przed i śródoperacyjnym wykazaniu przerzutów do tej grupy. W terapii uzupełniającej zróżnicowanych raków tarczycy stosuje się leczenie J-131, który podaje się około 1-3 miesięcy po operacji. W naszym Oddziale wykonujemy również operacje wola guzowatego i guzów pęcherzykowych oaz oksyfilnych tarczycy. Podstawową metodą leczenia wola guzowatego i pojedynczych guzów tarczycy jest leczenie operacyjne. W naszym Oddziale wykonywany jest pełen zakres operacji raka tarczycy i wola guzowatego oraz guzków pęcherzykowych

 • Czerniak złośliwy i nowotwory skóry

  Oddział Chirurgii Onkologicznej oferuje wykonywanie zabiegów usuwania zmian nowotworowych skóry i tkanki podskórnej. Wykonywane zabiegi obejmują między innymi: proste wycięcie zmian skórnych i tkanki podskórnej, wycięcie zmian skórnych z uzupełnieniem ubytku płatami skórnymi przesuniętymi z sąsiedztwa, wycięcie zmian skórnych z uzupełnieniem ubytku wolnymi przeszczepami skóry, wycięcie czerniaka skóry z procedurą węzła wartowniczego. Zabiegi przeprowadzane są na terenie nowocześnie wyposażonego bloku operacyjnego przez doświadczony zespół chirurgów onkologów i anestezjologów. Możliwe jest wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym, sedacji dożylnej lub znieczuleniu ogólnym. Zabiegi wykonywane są zgodnie z obowiązującymi standardami medycznymi z uwzględnieniem dobrego końcowego efektu estetycznego.

 • Chemioterapia

  Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w ramach systemowego leczenia przeciwnowotworowego stosuje wielolekowe programy chemioterapii przy użyciu nowoczesnego systemu zamkniętego podawania cytostatyków, bezpiecznego zarówno dla Pacjentów jak i personelu medycznego. Wdrażamy chemioterapię jednodniową oraz w ramach dłuższej hospitalizacji, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Ciągłe wielodniowe wlewy cytostatyków mogą być prowadzone w Szpitalu, a także w warunkach domowych, po wyposażeniu Pacjenta w nowoczesne indywidualne pompy do podawania leków. Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny oferuje zakres chemioterapii zawarty w katalogu świadczeń NFZ.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

E-MAIL

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.

Mapa