Ambulatoryjny Oddział Zabiegowy

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

Dla pacjenta

 • Przygotowanie do porodu, operacji i zabiegów

PRZYGOTOWANE DO PORODU, OPERACJI I ZABIEGÓW

  • ZABIEGI AMBULATORYJNE W KRÓTKIM ZNIECZULENIU DOŻYLNYM

   • 1

    W trosce o zdrowie Pacjentów zalecamy przed zabiegiem szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Na szczepienie można zgłosić się do Punktu Szczepień po uprzednim ustaleniu terminu w Rejestracji Przychodni Przyszpitalnej (osobiście lub telefonicznie, tel. 22 4512 600). Szczepienia mogą być również wykonane u lekarza rodzinnego. Leczenie w trybie pilnym nie może zostać opóźnione ze względu na brak lub niepełne szczepienie.
    Pacjentki przyjmujące leki przeciwkrzepliwe i przeciwpłytkowe (rozrzedzające krew) proszone są o skonsultowanie koniecznego leczenia z lekarzem prowadzącym lub/i lekarzem kwalifikującym w celu ewentualnej zmiany lub odstawienia leków przed planowanym zabiegiem.
    Jeżeli lekarz kwalifikujący do operacji stwierdził potrzebę konsultacji lekarza anestezjologa, prosimy o zgłoszenie się na konsultację anestezjologiczną 2 tygodnie przed terminem zabiegu, po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty w Rejestracji Przychodni Przyszpitalnej (osobiście lub telefonicznie, tel. 22 45 12 600). W dniu wizyty u lekarza anestezjologa niezbędne jest posiadanie wyników badań. Wyniki badań laboratoryjnych krwi są ważne 3 miesiące u Pacjentów w stanie stabilnym.

    Prosimy o przygotowanie i zabieranie ze sobą w dniu zabiegu:

    • dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy)
    • skierowania na operację lub skierowania do Szpitala
    • oryginału grupy krwi zawierającego PESEL lub identyfikacyjnej karty grupy krwi, pot. krewkarty
    • wyników zleconych badań i konsultacji
    • wyników badań będących podstawą do kwalifikacji do leczenia
    • dokumentacji dotyczącej chorób przewlekłych i przebytych operacji
    • wkładek higienicznych lub podpasek
    • koszuli, szlafroka, obuwia na zmianę, przyborów toaletowych
    • wody oraz przekąsek (po zabiegu można spożyć lekki posiłek).

    Prosimy o zgłoszenie się w ustalonym dniu do Rejestracji na poziomie -1, obok Izby Przyjęć w godz. 7.30 – 8.00 na czczo tj. bez jedzenia, picia (ostatni posiłek o godzinie 21.00 dnia poprzedniego) bez żucia gumy i palenia papierosów. Pacjentki przyjmujące rano przewlekle leki powinny je zażyć w dniu zabiegu popijając małą ilością wody.
    Pacjentki wypisywane są do 4 godzin po zabiegu. Uprzejmie prosimy, aby zgłosiła się po Panią osoba towarzysząca. Przez 12 godzin po znieczuleniu nie powinna Pani prowadzić pojazdów mechanicznych, należy powstrzymywać się do picia alkoholu oraz nie podejmować istotnych decyzji życiowych i zawodowych. Kartę Informacyjną z zaleceniami i zwolnieniem lekarskim otrzyma Pani w momencie opuszczenia Przychodni Przyszpitalnej. Istnieje możliwość wypisania zwolnienia lekarskiego na pobyt w Szpitalu i po hospitalizacji. Prosimy o przygotowanie NIP pracodawcy.
    Wynik badania histopatologicznego należy odebrać osobiście lub przez osobę upoważnioną, po dwóch tygodniach od zabiegu, w Rejestracji Przychodni Przyszpitalnej na poziomie 0. Pacjentów, których wynik badania histopatologicznego wymaga rozszerzenia diagnostyki lub wdrożenia dalszego leczenia, informujemy telefonicznie prosząc o ponowne zgłoszenie się do Przychodni Przyszpitalnej. Pacjenci, którzy chcą skonsultować swój wynik badania histopatologicznego, mogą zgłosić się do lekarza prowadzącego lub omówić go z lekarzem konsultującym wyniki badań histopatologicznych po zabiegach ambulatoryjnych w Przychodni Przyszpitalnej. W przypadku pojawienia się niepokojących dolegliwości po wypisie do domu, prosimy o kontakt z Izbą Przyjęć osobisty lub telefoniczny, tel. 22 45 02 221.

  • ZABIEGI AMBULATORYJNE BEZ ZNIECZULENIA LUB W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM

   • 1

    Jeśli została Pani skierowana na zabieg bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym nie ma potrzeby być na czczo.

    Prosimy o przygotowanie i zabranie ze sobą w dniu zabiegu:

    • skierowania na zabieg
    • dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy)
    • zaleconych badań laboratoryjnych (jeśli takie były)
    • dokumentacji dotychczasowego leczenia (wyniki zleconych badań dodatkowych)
    • wkładek higienicznych lub podpasek.

    Prosimy o zgłoszenie się do Rejestracji Przychodni Przyszpitalnej na poziomie 0 w ustalonym terminie.
    Zabieg zostanie wykonany w gabinecie ginekologicznymi i będzie trwał ok.15-20 minut.
    Kartę Informacyjną z zaleceniami otrzyma Pani w momencie opuszczania Przychodni Przyszpitalnej. Bezpośrednio po zabiegu może Pani opuścić Przychodnię.
    Wynik badania histopatologicznego należy odebrać osobiście lub przez osobę upoważnioną, po dwóch tygodniach od zabiegu, w Rejestracji Przychodni Przyszpitalnej na poziomie 0. Pacjentów, których wynik badania histopatologicznego wymaga rozszerzenia diagnostyki lub wdrożenia dalszego leczenia, informujemy telefonicznie prosząc o ponowne zgłoszenie się do Przychodni Przyszpitalnej. Pacjenci, którzy chcą skonsultować swój wynik badania histopatologicznego mogą zgłosić się do lekarza prowadzącego lub omówić go z lekarzem konsultującym wyniki badań histopatologicznych po zabiegach ambulatoryjnych w Przychodni Przyszpitalnej. W przypadku pojawienia się niepokojących dolegliwości prosimy o kontakt z Izbą Przyjęć osobisty lub telefoniczny, tel. 22 45 02 221.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa