Szpital Przyjazny Dziecku

Szpital Przyjazny Dziecku

Szanowni Państwo,

w dniach 4-5.01.2013 odbyła się wizyta zespołu oceniającego w ramach kontynuacji tytułu „SZPITAL  PRZYJAZNY  DZIECKU”.  Ponownie została oceniona prawidłowość wykonywania standardów promocji karmienia piersią w naszym Szpitalu. Z radością informujemy, że dzięki spełnieniu "10 kroków do udanego karmienia piersią" ponownie znajdujemy się gronie szpitali uhonorowanych tym tytułem. Naszym zamiarem jest być przyjaznym nie tylko dziecku, ale również matce i ojcu.

Członkowie komisji, delegowanej przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, podkreślili duże zaangażowanie całego personelu i widoczne starania związane z promowaniem karmienia naturalnego. Zgodnie z oceną, Szpital nasz spełnia warunki zawarte w dokumencie „Ochrona, Propagowanie i Wspieranie Karmienia Piersią” (WHO, UNICEF 1989). Warunki te zostały ujęte w „10 Krokach do Udanego Karmienia Piersią”, a ich przestrzeganie jest podstawą do uzyskania tego zaszczytnego tytułu.

10 Kroków do udanego Karmienia Piersią
Krok 1 - Mamy sformułowane na piśmie zasady postępowania w zakresie karmienia piersią, z którymi zapoznany jest cały personel medyczny
Krok 2 - Szkolimy wszystkich pracowników w umiejętnościach koniecznych do realizacji zasad sprzyjających karmieniu piersią
Krok 3 - Informujemy wszystkie kobiety ciężarne o korzyściach i postępowaniu podczas karmienia piersią