Dzień Otwarty Akademii Wspierania[br]Rodzicielstwa

Dzień Otwarty Akademii Wspierania[br]Rodzicielstwa

AKADEMIA WSPIERANIA RODZICIELSTWA

Szpital im. Św. Rodziny realizując misję społeczną zgodną ze swoją nazwą i prowadzonym profilem medycznym pragnie zwrócić szczególną uwagę na działalność edukacyjną i profilaktyczną. Obecnie nie docenia się profilaktyki pierwotnej. Medycyna skupia się raczej na wykrywaniu chorób i ich leczeniu niż na propagowaniu zachowań prozdrowotnych czy edukacyjnych.

Obejmując swoją opieką dużą część stolicy, Szpital zaproponował program edukacyjny skierowany do rodzin i opiekunów małych dzieci w celu wspierania ich kompetencji rodzicielskich. Program ma charakter wielodyscyplinarny i jest innowacyjny w skali Polski.
Głównym celem realizacji tego programu jest poprawa stanu zdrowia matek, dzieci i ich rodzin.

Realizowane będą tematy z różnych dziedzin  życia rodziny: opieki nad noworodkiem i małym dzieckiem, umiejętności  radzenia sobie ze stresem  we wzajemnych relacjach rodzicami i ich potomkami, wspierania i obserwacji  rozwoju swojego dziecka, będziemy rozmawiać o tym czym jest więź i jak ją wzmacniać między członkami rodziny, dlaczego prawidłowe żywienie w okresie ciąży i po porodzie jest ważne, jak udzielać pierwszej pomocy, jak poprawić jakość życia kobiet w okresie prokreacji.
Zajęcia będą prowadzone  na terenie szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie przy ul. Madalińskiego 25. Pomieszczenia w których będą prowadzone zajęcia są wyposażone w odpowiedni sprzęt oraz zaplecze socjalne.
Kadra wykładowców to osoby wykwalifikowane, charakteryzujące się profesjonalnym podejściem do swojego zawodu i pasją. Są to m.in. specjaliści z dziedzin położnictwa, neonatologii, psychologii, fizjoterapii, dietetyki, ratownictwa medycznego.
Tematy kierowane są do rodziców i opiekunów dzieci od 0-3 lat. Każdy z tematów jest przewidziany dla grupy 5-15 osobowej. Uczestnicy zajęć otrzymają materiały edukacyjne

Tematy które proponujemy mają charakter pilotażowy. Oferta która jest wdrażana  będzie rozwijana o kolejne dziedziny, którymi będą zainteresowani rodzice i opiekunowie dzieci.
Są to:

Profilaktyka i leczenie dolegliwości bólowych u kobiet w ciąży
Rodzicielstwo bez stresu. Wpływ emocji na wzajemne relacje rodzice-dziecko -praca z ciałem.
Jak rodzice mogą obserwować i wspomagać neurorozwój dziecka.
Chustonoszenie – nowy sposób życia z małym dzieckiem.
Budowanie więzi rodziców z dzieckiem.
Prawidłowe żywienie kobiety w ciąży i mamy karmiącej piersią, prawdy  i mity.
Żywienie dzieci w pierwszym roku życia.
Pierwsza pomoc pediatryczna
Narodziny rodzeństwa.
Macierzyństwo i kobiecość - jak być piękną spodziewając się dziecka i będąc młodą mamą.
Wszystko co najlepsze dla mojego dziecka – o pielęgnacji noworodka.
Jak poradzić sobie z cięciem cesarskim w szpitalu i w domu przed, podczas i po  operacji.
Opieka nad bliźniętami
Opieka nad dziećmi przedwcześnie urodzonymi

Partnerami Akademii Wspierania Rodzicielstwa zostały firmy:

FIRMA PRODUCENT KOSMETYKÓW

ORAZ FIRMA   DYSTRYBUTOR ARTYKUŁÓW

WSPIERAJĄCYCH KARMIENIE NATURALNE

Za pomoc w organizacji Dnia Otwartego i ufundowanie atrakcji dla dzieci dziękujemy firmie: