„Ratujmy życie – wspierajmy rodzicielstwo”

„Ratujmy życie – wspierajmy rodzicielstwo”

Dlaczego Polki rodzą coraz mniej dzieci? Co robić żeby przeciwdziałać zapaści demograficznej? Między innymi na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Ratujmy życie – wspierajmy rodzicielstwo”, która odbyła się 21 marca w naszym szpitalu w ramach II Kongresu Demograficznego.

Ponad 300 słuchaczy zebrało się w przystosowanym na potrzeby konferencji patio szpitalnym, aby wysłuchać zgromadzonych autorytetów z dziedziny medycyny, demografii i etyki. W wystąpieniach zostały podniesione postulaty kluczowych zmian postawy wobec płodności i rodzicielstwa, wzmocnienia prorodzinnej polityki państwa oraz starannej profilaktyki niepłodności.

W podsumowaniu konferencji została przedstawiona propozycja programu zdrowotnego "Rodzicielstwo zdrowe od początku", z którego założeniami mogą się Państwo zapoznać poniżej.

Konferencja, objęta honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego wpisała się w obchody II Kongresu Demograficznego oraz Tygodnia dla Życia. Jej współorganizatorami byli: Szpital im. Św. Rodziny w Warszawie, Rządowa Rada Ludnościowa, Okręgowa Izba Lekarska oraz Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

Więcej na ten temat napisali m.in.:

Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w dyskusji, wykładowcom za wygłoszone prezentacje, instytucjom wspierającym, mediom oraz sponsorom, dzięki których pomocy konferencja mogła się odbyć bez obciążenia kosztami jej organizacji budżetu Szpitala.

Z konspektami wygłoszonych prezentacji oraz programem konferencji mogą się Państwo zapoznać w załączonym pliku.

Wykładów wygłoszonych podczas konferencji wysłuchac można wchodząc na stronę: