KARUZELA WSPOMNIEŃ - ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚWIĘTEJ RODZINY

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • KARUZELA WSPOMNIEŃ - ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚWIĘTEJ RODZINY

KARUZELA WSPOMNIEŃ - ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚWIĘTEJ RODZINY

Warszawa – 17 listopada 2023r. – Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny obchodzi uroczystość Światowego Dnia Wcześniaka w gronie dzieci urodzonych przedwcześnie w naszej placówce wraz z ich rodzinami, personelem medycznym zaangażowanym w proces opieki nad wcześniakami oraz w towarzystwie Prezydent m.st. Warszawy Renaty Kaznowskiej. W tym szczególnym dniu z rąk Dyrekcji Szpitala statuetkę z podziękowaniami za troskę, empatię i dbałość o najmniejszych pacjentów otrzymały pielęgniarki: Justyna Bielińska, Urszula Wendolf, Jolanta Paszczuk, położne: Sylwia Bielec, Anna Krauze oraz dr n. med. Beata Pawlus, Lekarz Kierujący Oddziałem Neonatologii. Symbolicznie, fasada budynku podświetlona jest na kolor fioletowy.

W ciągu ostatnich 5 lat na Pododdziale Wcześniaków i Intensywnej Terapii Noworodka opiekę otrzymało 1164 wcześniaków. W ostatnim roku, po uzyskaniu III stopnia referencyjności, wsparcia wymagało 160 noworodków, w tym najmniejsza Emma – z wagą urodzeniową 590 g., Umut – urodzony w 23 tygodniu ciąży, Anastazja przebywająca na Pododdziale najdłużej, bo aż 109 dni. Każdego roku w Polsce rodzi się ponad 7% wcześniaków. Medycyna daje jednak coraz więcej możliwości ratowania życia najmniejszych dzieci urodzonych przedwcześnie.

Zobacz relację z wydarzenia (kliknij): Światowy Dzień Wcześniaka 2023

 

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa