Dobry start w życie - kangurowanie dla ojców po cc

Dobry start w życie - kangurowanie dla ojców po cc

Warszawa, 24 sierpnia 2023r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny oddaje do użytkowania pokój do kangurowania, przygotowany w obrębie bloku porodowego dla ojców, których partnerki urodziły drogą cięcia cesarskiego. Dziecko po cięciu cesarskim, pierwszym kontakcie z mamą i po oznakowaniu jeszcze w Bloku Operacyjnym w towarzystwie opiekuna medycznego oraz taty przewiezione jest do pokoju do kangurowania. Dla ojca przygotowany jest komfortowy fotel, by po odsłonięciu klatki piersiowej goły noworodek mógł zostać położony bezpośrednio na klatkę piersiową taty. Aby utrzymać komfort cieplny maleństwo okrywane jest kocykiem. To dla nich wyjątkowy i niezapomniany moment. Tata pozostaje w kontakcie skóra do skóry do czasu zakończenia zabiegu cięcia cesarskiego u kobiety, następnie noworodek trafia na Oddział Położnictwa, gdzie kontakt skóra do skóry kontynuowany jest przez mamę. Kangurowanie taty uzależnione jest od czasu trwania operacji cc, zazwyczaj trwa około 30 min. Kangurować może także inna osoba bliska. Kangurowanie warto zapisać w planie porodu. Zapraszamy do robienia zdjęć, tworzenia relacji – uwiecznione w kadrze chwilę będą niezwykłą pamiątką.