Zagłosuj ! Budżet Obywatelski - Projekt ogólnomiejski nr 4

Zagłosuj ! Budżet Obywatelski - Projekt ogólnomiejski nr 4

Budżet Obywatelski

Zachęcamy do udziału w głosowaniu na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy.

Można wybrać do 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim.

Można zagłosować tylko w jednej dowolnie wybranej dzielnicy oraz na poziomie ogólnomiejskim.
Nie trzeba być zameldowanym w stolicy, żeby móc głosować w budżecie obywatelskim. Wystarczy mieszkać w Warszawie. Głosować można w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy np. takiej w której się pracuje lub spędza czas wolny, a niekoniecznie tej, w której się mieszka.

Głosowanie na projekty trwa od 15 do 30 czerwca 2023 roku. Można zagłosować:
- przez Internet na stronie bo.um.warszawa.pl/, https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2024/f/11/votes_cards/new
- papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy i przekazując w Wydziale Obsługi Mieszkańców wypełnioną kartę do głosowania.
UWAGA! Głosować papierowo możesz tylko osobiście, okazując przed przekazaniem karty dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Papierowe karty do głosowania są dostępne w urzędach dzielnic oraz do wydrukowania na stronie um.warszawa.pl/waw/bo (Link zewnętrzny) od pierwszego dnia głosowania.
Osoby niepełnoletnie mogą również zagłosować w budżecie obywatelskim. Poniżej 13 lat, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna.

Projekt ogólnomiejski nr 4 dotyczy doposażenia oddziałów ginekologiczno-położniczych w miejskich szpitalach

Więcej o projekcie:

Projekt zakłada zakup nowego sprzętu oraz wyposażenia medycznego dla potrzeb oddziałów ginekologiczno-położniczych zlokalizowanych w dzielnicach: Śródmieście, Wola, Mokotów, Bielany, Praga Południe, Ursynów (5 miejskich szpitali w 6 lokalizacjach). Realizacja projektu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa noworodków i komfortu pacjentek oraz poprawę dostępności i jakości świadczonych usług medycznych.

Szpitale nadzorowane przez Miasto Stołeczne Warszawa zlokalizowane w dzielnicach: Śródmieście, Wola, Mokotów, Bielany, Praga Południe, Ursynów (5 miejskich szpitali w 6 lokalizacjach).

Skrócony opis projektu:

Opis projektu:
Projekt obejmuje doposażenie dwóch specjalistycznych szpitali, tj. Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny SPZOZ (ul. Madalińskiego 25) i Centrum Medycznego "Żelazna" Sp. z.o.o. (ul. Żelazna 90) oraz trzech ogólnoprofilowych szpitali, które posiadają oddziały ginekologiczno-położnicze, tj. Szpitala Bielańskiego im. ks. J. Popiełuszki SPZOZ (w lokalizacji przy ul. Cegłowskiej 80 oraz przy ul. Inflanckiej 6), Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z.o.o. (Al. Solidarności 67) oraz Warszawskiego Szpitala Południowego Sp. z.o.o. (ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99).
W ramach realizacji projektu szpitale te zostałyby doposażone w niezbędny sprzęt i wyposażenie medyczne, w tym m.in.: kardiografy, ultrasonografy, łóżka porodowe, wanny porodowe, fotele ginekologiczne, respiratory noworodkowe, inkubatory, lampy medyczne, pompy medyczne, zabudowy medyczne.
Każdy ze szpitali będzie decydował indywidualnie o priorytetowych dla niego potrzebach. Wstępne potrzeby szpitali i szacowane koszty zostały określone we współpracy ze szpitalami, natomiast konkretne potrzeby i kwota przeznaczona dla danego szpitala zostaną określone w późniejszym etapie, po wyborze projektu do realizacji.

Uzasadnienie realizacji projektu:
Nowoczesny technologicznie sprzęt i aparatura medyczna gwarantuje bezpieczeństwo dla pacjentów i personelu medycznego, odpowiednią jakość diagnostyki i leczenia oraz szybszy powrót pacjentów do zdrowia. Potrzeby w zakresie wymiany sprzętu medycznego w szpitalach są ogromne. Mimo znacznych nakładów finansowych jest to proces ciągły, który wymaga stałego wsparcia. Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla potrzeb oddziałów ginekologiczno-położniczych to wsparcie zarówno kobiet, jak i noworodków.
Proponowany projekt mieści się w regulaminie i założeniach Budżetu Obywatelskiego.
W poprzedniej edycji BO uznanie wśród mieszkańców zdobył projekt dotyczący wymiany sprzętu na SOR-ach i Izbach Przyjęć. Liczę, że również w tym wypadku dzięki BO uda się wspomóc szpitale nadzorowane przez m.st. Warszawa.