Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

 • Koronawirus SARS-COV-2019 - zmiany w bieżącej działalności Szpitala

Koronawirus SARS-COV-2019 - zmiany w bieżącej działalności Szpitala

1. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, pragniemy Państwa poinformować, że Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie nie jest placówką dedykowaną do diagnostyki, opieki i leczenia nad Pacjentem z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2019. Szpitalem dedykowanym do opieki nad kobietą ciężarną i rodzącą z podejrzeniem lub zachorowaniem wywołanym przez SARS-COV-2019 w Warszawie jest:

Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
ul. Wołoska 137
02-507 Warszawa
tel. 22 508 17 31

W trosce o bezpieczeństwo prosimy o stawianie się Pacjentów bezpośrednio do szpitala o podwyższonym stanie gotowości!

2.  W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 przez Ministerstwo Zdrowia, Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny informuje, że z dniem 18 maja 2020r.
(poniedziałek) przywraca realizację świadczeń medycznych w Przychodni Przyszpitalnej w zakresie:

- pierwszorazowych konsultacji Pacjentów w zakresie położnictwa, ginekologii, onkologii
- konsultacji i zabiegów w Poradni Ginekologicznej
- zabiegów jednorazowych w Ambulatoryjnym Oddziale Zabiegowym
- konsultacji pierwszorazowych w Poradni Onkologicznej
- konsultacji w Poradni Neonatologicznej
- konsultacji anestezjologicznych dla Pacjentów przed zabiegami w Poradni Anestezjologicznej
- RTG, mammografii, biopsji w Pracowni Diagnostyki Obrazowej.

Centrum Medyczne Madalińskiego:
- świadczenia dla Dzieci i Dorosłych w Poradni Rehabilitacyjnej
- szczepienia realizowane poza oddziałami w Punkcie Szczepień.

Każdą osobę wchodzącą do budynku Szpitala nadal obowiązuje triaż. Osoby przebywające w ciągach komunikacyjnych proszone są o posiadanie maseczek. Prosimy o stawienie się do Przychodni max. 15 min. przed wyznaczoną konsultacją lekarską. 

 3. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju:
- obecność osób towarzyszących na oddziałach szpitalnych jest wstrzymana, do odwołania (wyjątki: obecność jednego opiekuna dziecka na Oddziale Pediatrii oraz Oddziale Patologii Noworodka, bez możliwości opuszczania Oddziału);
- obowiązuje zakaz przekazywania paczek dla Pacjentów na oddziałach szpitalnych;
- na terenie Przychodni Ginekologiczno - Położniczej oraz Przychodni Onkologicznej może przebywać wyłącznie Pacjent umówiony na wizytę planowaną; 
- na terenie Przychodni Neonatologicznej Pacjenci mogą przebywać wyłącznie z jedną osobą towarzyszącą; 
- wszystkie spotkania i warsztaty edukacyjne oraz szkoły rodzenia: Ekspercka Szkoła Rodzenia, Rodzicielskie Espresso, Szkoła Rodzenia CMP, odbywające się w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny od dnia 12.03.2020r. są odwołane;
- wnioski o udostępnienie archiwalnej dokumentacji medycznej prosimy składać wyłącznie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 4. Z dniem 24 marca 2020 r. ulegają zmianie ciągi komunikacyjne związane z wejściem i wyjściem do/z budynku szpitala. Wejście do szpitala jest możliwe przez Izbę Przyjęć na poziomie -1 (przed wejściem każda osoba będzie miała wykonany pomiar temperatury). Wejście na teren wyższych kondygnacji odbywa się klatką schodową. Wyjście zorganizowane jest na poziomie 0.

 5. Porody rodzinne

Z dniem 11 maja 2020 r. (poniedziałek), od godz. 8:00 Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny znosi ograniczenia w zakresie porodów rodzinnych w ramach Bloku Porodowego oraz w Centrum Porodów Naturalnych. Obecność osoby towarzyszącej podczas porodu będzie możliwa od momentu przewiezienia Pacjentki do sali porodowej do czasu zakończenia pierwszego kontaktu ‘skóra do skóry’ matki z dzieckiem. Pragniemy jednak podkreślić, że konsultanci krajowi w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz perinatologii – mając na uwadze zdrowie kobiet rodzących oraz zdrowie personelu medycznego – nadal nie zalecają łagodzenia ograniczeń dotyczących opieki w zakresie położnictwa i ginekologii. Wierzymy jednak, że odpowiedzialna obecność osoby bliskiej podczas porodu zapewni wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa oraz zmniejszy stres związany z porodem.

Podczas porodów rodzinnych w okresie zagrożenia epidemicznego SARS-Cov-2 obowiązują poniższe procedury bezpieczeństwa:

 1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca.
 2. Przed porodem, osoba towarzysząca powinna zamieszkiwać z kobietą rodzącą przez okres min. 14 dni. W dniu porodu osoba towarzysząca musi być zdrowa, nie objęta kwarantanną oraz izolacją, bez styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19. W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem kobieta rodząca oraz osoba towarzysząca proszeni są o ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów z osobami obcymi przez okres min. 7 dni.
 3. Decyzja o możliwości porodu rodzinnego podejmowana jest przez lekarza / położną Izby Przyjęć, po analizie ankiety epidemiologicznej oraz po wstępnym badaniu Pacjentki.
 4. Decyzję o wykonaniu testu kobiecie rodzącej w ramach triażu podejmuje lekarz Izby Przyjęć (od dn. 18.05.2020r.).
 5. W przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19 u pacjentki rodzącej wskazane jest odbycie porodu w szpitalu jednoimiennym.
 6. Przed wejściem do Szpitala, osoba towarzysząca przechodzi triaż, w takim samym zakresie jak Pacjentka (ankieta epidemiczna, kontrola temperatury i inne ustalone zgodnie z obowiązującymi zasadami). Od 18.05.2020r. wskazane jest, aby do porodu rodzinnego osoba towarzysząca posiadała aktualny wynik wymazu PCR w kierunku SARS-CoV2, nie starszy niż 5 dni (badanie można wykonać w diagnostycznych punktach komercyjnych oraz typu Drive&Go-Thru w Warszawie, m.in. al. Komisji Edukacji Narodowej 61 (parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów), pn.-pt.: godz. 8:00 - 12:00 oraz Westfield Arkadia, wjazd od ul. Kłopot, parking poziom -2, sektor F, pn.-pt.: godz. 8:00 - 12:00 (z wygenerowanym kodem podjeżdża się na parking, zob. https://zdrowegeny.pl/koronawirus-sars-cov-2-2019-ncov). W przypadku, gdy osoba towarzysząca nie wykonała testu PCR Szpital realizuje test przesiewowy w ramach triażu. przypadku nie przestrzegania rygoru reżimu sanitarnego opieka medyczna Szpitala może prosić osobę towarzyszącą o opuszczenie Szpitala.
 7. Osoba towarzysząca zobowiązana jest do posiadania czystej odzieży na zmianę (domowe ubrania typu sportowego, klapki / obuwie sportowe). Przed wejściem do Bloku Porodowego prosimy o zmianę odzieży w szatni Izby Przyjęć, wraz ze zmianą obuwia.
 8. Osoba towarzyszącą na terenie Szpitala oraz Bloku Porodowego zobowiązana jest do noszenia maski medycznej, dezynfekcji rąk oraz zachowania bezpiecznego dystansu wobec osób opiekujących się rodzącą. (Uwaga! Szpital nie zapewnienia masek medycznych osobom towarzyszącym, należy mieć je przy sobie w ilości min. 10 szt.). Kobiety rodzące nie muszą przebywać w maskach.
 9. Osoba towarzysząca musi bezwzględnie przestrzegać poleceń personelu medycznego. Nie może opuszczać wskazanej sali porodowej. W przypadku zabiegów medycznych, np. znieczulenie zewnątrzoponowe, poród zabiegowy, itp., osoba towarzysząca może zostać poproszona o opuszczenie sali i oczekiwanie we wskazanym miejscu. Związane jest to z koniecznością przebywania w sali porodowej odpowiedniej ze względów epidemiologicznych ilości osób. Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować nakazem natychmiastowego opuszczenia Szpitala. Po okresie około 2h po porodzie, po zakończeniu pierwszego kontaktu matki z dzieckiem ‘skóra do skóry’, osoba towarzysząca zobowiązana jest do opuszczenia Bloku Porodowego oraz budynku Szpitala.
 10. Nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej podczas cięcia cesarskiego. Po decyzji o operacyjnym ukończeniu porodu osoba towarzysząca musi niezwłocznie opuścić Szpital.
 11. Obowiązuje zakaz odwiedzin Pacjentek w Szpitalu oraz zakaz przekazywania paczek, do odwołania.
 12. Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, zastrzega sobie prawo do zmian decyzji w trybie natychmiastowym, zgodnie z rekomendacjami Ministra Zdrowia oraz rekomendacjami konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii a także perinatologii.


6. Szpital realizuje testy przesiewowe dla wszystkich pacjentek zakwalifikowanych do zabiegów planowych.

Pracujemy bezpiecznie w standardach stworzonych na czas epidemii SARS-Cov-2, bardzo prosimy o przestrzeganie procedur oraz uszanowanie naszych decyzji.

O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa