Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • Publiczne bankowanie krwi pępowinowej w dniach 20-23 sierpnia 2018 r.

Publiczne bankowanie krwi pępowinowej w dniach 20-23 sierpnia 2018 r.

 
W dniach 20 - 23 sierpnia 2018 r. w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny Rodzice będą mieli możliwość przekazania krwi pępowinowej na cele publicznego banku krwi pępowinowej.
 
W 2011 roku z inicjatywy Polskiego Banku Komórek Macierzystych został utworzony publiczny bank krwi pępowinowej. Jego celem było zwiększenie zasobów przechowywanej krwi pępowinowej i jednocześnie zwiększenie wykorzystywania krwi pępowinowej do przeszczepień w Polsce, podobnie jak się to dzieje w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Partnerem PBKM w tej akcji zostało Ministerstwo Zdrowia.
W ramach tej inicjatywy PBKM kilkukrotnie przeprowadził ogólnopolską kampanię Dni Krwi Pępowinowej - ogólnopolską akcję pozyskiwania komórek macierzystych z krwi pępowinowej na cele publiczne. W wybranych szpitalach, na terenie całej Polski, pobrano dodatkowe porcji krwi pępowinowej, dzięki czemu znacznie zwiększono publiczne zasoby komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej.
Rodzice, którzy decydują się na oddanie krwi pępowinowej do banku publicznego decydują się na piękny gest. Oddają cenne komórki macierzyste, które mogą uratować czyjeś życie i zdrowie, ale w odróżnieniu od bankowania rodzinnego - zrzekają się do niej praw. Oznacza to, że nie ponoszą kosztów pozyskania i przechowywania krwi pępowinowej, ale rezygnują z możliwości jej wykorzystania, jeżeli w przyszłości zajdzie taka potrzeba. 
 
Więcej informacji znajduje się na stronie:
https://www.pbkm.pl/o-nas/pbkm/o-pbkm/bankowanie-publiczne 

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa