7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

W dn. 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym jubileuszowym, 70-tym roku działalności Światowej Organizacji Zdrowia tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest „Powszechna opieka zdrowotna – wszędzie dla każdego.” Dostęp do opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie nie tylko sprzyja poprawie zdrowia obywateli i oczekiwanej długości życia, ale także chroni kraje przed epidemiami, wpływa na zmniejszenie ubóstwa i ryzyka głodu.

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny stale poprawia dostęp do świadczeń zdrowotnych i standard świadczonych usług. W dniu Pracownika Służby Zdrowia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym oraz pozostałym pracownikom serdecznie dziękujemy za troskę, trud i odpowiedzialność jaką każdego dnia wykazują na rzecz chorych. Ratowanie życia drugiemu człowiekowi jest wielkim zobowiązaniem a także honorem.

DZIĘKUJEMY!