Infolinia 22 45 12 600

Ułatwienia dostępu

O szpitalu

  • SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. ŚW. RODZINY PARTNEREM
    KONFERENCJI NAUKOWEJ 'RAZEM WSPIERAMY KARMIENIE PIERSIĄ’

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. ŚW. RODZINY PARTNEREM[br]KONFERENCJI NAUKOWEJ 'RAZEM WSPIERAMY KARMIENIE PIERSIĄ’

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25) został partnerem Konferencji Naukowej ‘RAZEM WSPIERAMY KARMIENIE PIERSIĄ’ organizowanej przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią w dn. 27 maja  br. w Centrum Edukacyjnym Szpitala. Podczas spotkania przedstawione zostaną najnowsze doniesienia naukowe na temat karmienia naturalnego oraz omówione problemy związane z możliwościami i ograniczeniami dyrektorów placówek medycznych w upowszechnianiu idei karmienia piersią. Poruszony będzie także temat roli ojca we wspieraniu matki z problemami w karmieniu piersią, profilaktyka zdrowia matki, a także zasady  przestrzegania kodeksu marketingu produktów zastępujących mleko kobiece. 

Podczas konferencji 5 placówek medycznych uhonorowanych zostanie tytułem SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU  w ramach re-oceny (certyfikat przyznawany jest na okres 5 lat). Inicjatywa została stworzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) w celu przywrócenia prawidłowego sposobu żywienia dzieci na całym świecie. W Polsce idea popularyzowana jest od 1992r. Szpitale, które są odznaczone tytułem wypełniają ‘10 Kroków do Udanego Karmienia Piersią’ – zasad wymagających poszanowania godności i prawa kobiet, w szczególności prawa matek karmiących oraz prawa do opieki medycznej najwyższej jakości w zgodzie z Zaleceniami WHO. Każda placówka, która zdobywa  tytuł jest porównywalna z odznaczonymi placówkami z całego świata, a jej sposób postępowania służy w pełni dobru dziecka i matki umożliwiając karmienie piersią. Jednocześnie w placówce odznaczonej tytułem SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU w pełni przestrzegany jest ‘Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece’, dając szansę matkom na podjęcie decyzji o karmieniu dziecka opartej na współczesnej wiedzy medycznej, a nie na reklamie. 

Obecnie w Polsce jest 96 placówek odznaczonych certyfikatem ‘SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU’, na terenie Warszawy są to 3 szpitale, wśród nich Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, który otrzymał tytuł ‘SZPTALA PRZYJAZNEGO DZIECKU’ po raz pierwszy w 2007r. oraz kolejny obowiązujący w latach 2013-17.

Konferencja Naukowa ‘ RAZEM WSPIERAMY KARMIENIE PIERSIĄ’ odbywać się będzie w dn.  27 maja 2017r, w Centrum Edukacyjnym Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25), w godz.  9:00 – 14:00.

 

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

E-MAIL

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa