„Bezpieczny Szpital"

„Bezpieczny Szpital"

Mamy zaszczyt poinformować, że Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ  został tegorocznym laureatem XII edycji rankingu „Bezpieczny Szpital" 2015, organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, firmę doradczą IDEA Trade oraz Dziennik Rzeczpospolita.
Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny wśród szpitali o profilu zabiegowym, wielospecjalistycznym i onkologicznym zajął
najwyższą lokatę w Warszawie i 5 miejsce w województwie mazowieckim.
Aby znaleźć się w zestawieniu rankingowym tzw: „Złotej 100” szpitali o profilu zabiegowym, wielospecjalistycznym i onkologicznym, Szpital musiał uzyskać co najmniej 753 punkty. Na podstawie bardzo szczegółowej ankiety wypełnianej przez placówki medyczne oceniano m.in. sposób zarządzania szpitalem, jakość opieki medycznej i świadczonych usług, komfort pobytu pacjenta, ale także kwalifikacje personelu, infrastrukturę, posiadany sprzęt medyczny czy aktualne certyfikaty. Organizatorzy przedsięwzięcia przyznawali punkty za każdą z wymienionych dziedzin.
Warto dodać, że na ankietę Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia odpowiedziały 223 placówki medyczne.
Dyplom dla laureata Rankingu Szpitali „Bezpieczny Szpital 2015” odebrała Dyrektor Szpitala mgr inż. Maria Dziura.
Szczegółowe informacje na temat wyników rankingu dostępne są na stronie www.cmj.org.pl