Bank Mleka

Bank Mleka

OTWARCIE REGIONALNEGO BANKU MLEKA KOBIECEGO W NASZYM SZPITALU

14 stycznia 2015r. odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Banku Mleka Kobiecego

Uroczystość otwarcia nowego przedsięwziecia, które dopełnia opiekę okołoporodową naszego Szpitala, rozpoczęła p.o. Dyrektora Szpitala mgr inż. Maria Dziura . Podczas uroczystości oraz debaty na temat Banku Mleka zabrali głos: prof. dr hab. n. med. Ewa Helwich - Konsultant karajowy ds. neonatlologii,
prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka - Konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii, dr n. med. Tomasz Maciejewski - Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, Marek Posobkiewicz - p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego, Dariusz Hajdukiewicz - Dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu m.st. Warszawy oraz ze strony Szpitala prof. dr hab. n. med. Jerzy Leibschang - konsultant ds. położnictwa i ginekologii, dr n. med. Beata Pawlus - Lekarz kierujący Oddziałem Neonatologii. Otwarcie Banku mleka zaszczycili swoją obecnością przestawiciele dyrekcji szpitali warszawskich, ordynatorzy oddzialów położnictwa i neonatologii oraz środowisk medycznych.

Mleko mamy - cenny lek dla wcześniaków i chorych noworodków!

Wprowadzenie mleka kobiecego jako pierwszego i jedynego pokarmu u noworodków, szczególnie chorych i przedwcześnie urodzonych zapobiega lub znacznie ogranicza występowanie groźnych powikłań zdrowotnych. Mleko matczyne jest tak bardzo ważne, ponieważ zaspokaja wszystkie potrzeby odżywcze noworodków, a ponadto zawiera unikalne bioaktywne składniki.

Dla najbardziej potrzebujących małych pacjentów - mleko kobiece ma wartość cennego leku, a nie zawsze mogą go otrzymać od własnej mamy.

Inwestycja realizowana przez:       Projekt współfinansuje: