Pomoc dla pacjentki

Pomoc dla pacjentki

Szanowni Państwo,

w imieniu całej Dyrekcji oraz personelu Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w imieniu naszej byłej pacjentki z Ukrainy, która trafiła do naszego Szpitala po tym jak została pozostawiona bez profesjonalnej opieki medycznej w swoim kraju. Pacjentka odmówiła aborcji pragnąc podjąć leczenie bez konieczności przerywania ciąży.

Po przyjęciu pacjentki do naszego Szpitala rozpoczęto intensywną  diagnostykę w wyniku której stwierdzono u pacjentki ostrą białaczkę limfoblastyczną. Podczas pobytu w naszym Szpitalu u pacjentki rozpoczął się przedwczesny poród. Ze względu na skrajne wcześniactwo pacjentkę przekazano do Instytutu Matki i Dziecka, gdzie urodziła córkę o masie 500 g. Dziecko przebywa na OIOM-ie, w stanie ciężkim.

Jako Szpital, który od początku przyjął pacjentkę pod swoją opiekę, czujemy ogromną odpowiedzialność również za dalszy proces leczenia pacjentki i jej dziecka. Dlatego za zgodą pacjentki oraz jej męża apelujemy o pomoc w zbiórce pieniędzy. Zarówno matka jak i dziecko wymagają wysokospecjalistycznego leczenia. Oprócz poważnych schorzeń borykają się również z bolesną rozłąką przebywając od momentu porodu w
 różnych Szpitalach. Pomimo wyjątkowo trudnej sytuacji pacjentka oraz jej mąż dzięki troskliwej opiece medycznej w naszym kraju są bardzo wdzięczni i pełni nadziei, że uda się ich rodzinie pokonać wszelkie trudności. Jako pracownicy tego Szpitala głęboko przeżywamy problemy Pani Demediuk oraz podziwiamy determinację młodych rodziców, aby walczyć o życie i zdrowie swoje oraz dziecka poza granicami swojego kraju, z dala od rodziny.
Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z pacjentką i jej mężem przez TVP.

Będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie w pozyskiwaniu środków finansowych na leczenie pacjentki i jej dziecka. Trwają przygotowania do utworzenia subkonta. Ponieważ Szpital otrzymuje informacje o oszustach powołujących się na Szpital i zbierających pieniądze uprzejmie informujemy, że właściwy numer konta podamy na tej stronie, jak tylko otrzymamy numer konta spełniajacy wymogi formalno-prawne.

Z poważaniem,
Prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan