Szczepienie przeciw grypie

Szczepienie przeciw grypie

25.09.2013 r. odbyła się w naszym Szpitalu konferencja prasowa inaugurująca akcję:

„Placówka Medyczna – Partner Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy"

Oficjalne rozpoczęcie akcji mającej na celu zaangażowanie placówek medycznych w działania na rzecz podniesienia poziomu wyszczepialności przeciw grypie w Polsce. Spotkanie rozpoczął prof. dr hab. med. Bogdan Chazan Dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, następnie głos zabrała prof. dr hab. Lidia Brydak Zakład Badania Wirusów Grypy, Krajowy Ośrodek ds. Grypy, NIZP-PZH, prof. Adam Antczak Kierownik Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dr n. med. Aneta Nitsch-Osuch Epidemiolog Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny. Na spotkanie została zaproszona również współpracująca ze Szpitalem "Fundacja Powrót Pegaza" wraz ze wspierającymi ją aktorami m. in. Małgorzatą Kożuchowską i Grzegorzem Wonsem, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Serdecznie zapraszamy.Podczas wczorajszego dnia zaszczepionych zostało ok. 150 osób personelu medycznego, dzięki czemu znacząco podniesiemy bezpieczeństwo również naszych pacjentów przed rozprzestrzenianiem infekcji. Zapraszamy także pacjentów do zaszczepienia przeciwko grypie w Punkcie Szczepień działającym w Przychodni Przyszpitalnej.