Wizyta Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz[br]Prezydent m.st. Warszawy

Wizyta Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz[br]Prezydent m.st. Warszawy

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy odwiedziła Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w związku z trwającą rozbudową. Pani Prezydent wyraziła wyjątkowo pozytywne opinie na temat obecnego wyglądu Szpitala oraz zadowolenie z postepu prac mających na celu rozwój Szpitala. Od 2009r. Szpital jest w trakcie rozbudowy, która zwiększy w znaczący sposób jego powierzchnię z 8000 m2 do 24 000 m2, co pozwoli w znaczący sposób zwiększyć zakres oraz standard leczenia pacjentów. Od roku w rozbudowanej części Szpitala funkcjonuje Oddział Pediatrii i Oddział Chirurgii Onkologicznej oraz reprezentacyjny hol główny z wygodnymi miejscami odpoczynku dla pacjentów i ich rodzin, kawiarnią, sklepami oraz salonem fryzjerskim.

Planowane zakończenie rozbudowy przewidziane jest na listopad 2014 r. Generalny Wykonawca firma Warbud S.A. deklaruje ukończenie prac już w maju 2014 r. W nowych pomieszczeniach znajdzie się m.in. Oddział Położnictwa, Oddział Patologii Ciąży, 3-salowy Dom Narodzin, 9-salowy Blok Porodowy, 6-salowy Blok Operacyjny, Oddział Rehabilitacji, Laboratorium, Centralna sterylizacja, Apteka z Pracownią Żywienia Pozajelitowego i Pracownią Leku Cytostatycznego oraz zespół sal wykładowych. Przewidziane są również dodatkowe miejsca odpoczynku na najwyższej kondygnacji dla osób odwiedzających Szpital – restauracja oraz zielony ogród na dachu. Trwająca rozbudowa Szpitala zmierza do osiągnięcia wysokiego standardu pomieszczeń przeznaczonych dla pacjentów i ich rodzin, a także dla personelu medycznego. Szpital już wkrótce stanie się nowoczesnym centrum zdrowia rodziny, które będzie łączyło w harmonijny sposób profilaktykę i promocję zdrowia, leczenie i rehabilitację służąc matkom, dzieciom i całym rodzinom.