ONKOCZEPKI JUŻ DOSTĘPNE NA ODDZIALE ONKOLOGII KLINICZNEJ SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO IM. ŚW. RODZINY

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25), wprowadza na Oddział Onkologii Klinicznej czepki chłodzące, redukujące całkowitą utratę włosów podczas chemioterapii. Terapię można stosować podczas leczenia wszystkich typów nowotworów, poza nowotworami krwi, np. białaczka oraz szpiku kostnego i ośrodkowego układu nerwowego. Utrata włosów jest trudnym problem szczególnie dla kobiet, które w trakcie agresywnego leczenia nowotworu pozbawiane są ważnego atrybutu kobiecości, jakim są włosy. Bardzo często oznacza całkowitą rezygnację z życia zawodowego oraz towarzyskiego. Brak kontaktów z innymi ludźmi prowadzi w dłuższym czasie do obniżonego nastroju a przecież pozytywne myślenie jest kluczowym elementem  w zmaganiach z chorobą nowotworową! Zachowane włosy mogą mieć ogromny wpływ na psychikę, mobilizację sił do walki  z chorobą nowotworową a  tym samym na realne wyleczenie. Badania statystyczne pokazują, że aż 8% kobiet odmawia leczenia ze względu na strach przed utratą włosów. Jet to ogromna liczba Pacjentek, w których strach przed utratą włosów - odarciem z kobiecości, jest tak duży że nie są w stanie podjąć walki o powrót do zdrowia.