• Zakochaj się w Warszawie
Infolinia 22 45 02 200

Ułatwienia dostępu

Zakres usług

 • Usługi położnicze

Zakres usług

Proponujemy:

 • Prowadzenie ciąży fizjologicznej powikłanej

  Ciążą fizjologiczną nazywamy ciążę, w której ryzyko zarówno dla matki jak i dla dziecka utrzymuje się na stałym, niskim poziomie przez cały czas jej trwania, jak i również w okresie porodu oraz połogu. Obecnie zdecydowana większość ciąż to właśnie ciąże fizjologiczne. W pozostałych przypadkach, w razie nieprawidłowego przebiegu i występowania określonych powikłań ciąża zostaje zakwalifikowana jako ciąża wysokiego ryzyka, co wymaga specjalistycznego i indywidualnego podejścia.

  W ramach Poradni Ginekologiczno-Położniczej, prowadzonej przez zespół doświadczonych lekarzy oferujemy prowadzenie zarówno ciąży fizjologicznej jak i powikłanej. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, pacjentka pozostaje pod stałym nadzorem położniczym w ramach intensywnej opieki ambulatoryjnej, a w razie wystąpienia wskazań do hospitalizacji, kierowana jest na Oddział Patologii Ciąży celem dalszego pogłębienia diagnostyki oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia specjalistycznego. Lekarze sprawujący opiekę nad ciężarnymi w szczególności specjalizują się w prowadzeniu ciąż powikłanych nadciśnieniem, cukrzycą ciężarnych, cholestazą, ciąż z zagrażającym porodem przedwczesnym oraz wewnątrzmacicznym ograniczeniem wzrastania płodu

 • Poród i połóg

  Pacjentki zgłaszające się do porodu kierowane są do Bloku Porodowego, gdzie w przyjaznej i komfortowej atmosferze oczekują na narodziny dziecka. W trosce o najwyższy poziom świadczonych usług oferujemy do Państwa dyspozycji Salę Porodów Naturalnych oraz 8 pojedynczych sal porodowych, przeznaczonych do porodu drogami natury.

  Każda z nich została wyposażona w najnowszej jakości sprzęt w postaci profesjonalnego łóżka porodowego, łazienki z prysznicem, KTG, stanowiska do nagrzewania noworodka oraz zestawu piłek i innych przyrządów wspomagających. Zapis KTG prowadzony podczas porodu jest bezpośrednio przesyłany do gabinetów lekarskich i położniczych. Świadomi, jak ważnym wydarzeniem w życiu kobiety są narodziny dziecka oferujemy nieodpłatną możliwość pobytu osoby bliskiej w trakcie porodu, co niewątpliwie jest ogromnym wsparciem dla rodzącej.

  Priorytetem naszej pracy jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa Pacjentkom, które trafiają do porodu w naszym Szpitalu. Nad prawidłowym przebiegiem porodu czuwa zespół doświadczonych położnych, które specjalizują się w samodzielnej opiece nad ciężarną, w porozumieniu z zespołem lekarskim. W zakres naszych usług wchodzi nie tylko nadzór nad rodzącą, której ciąża przebiega w sposób fizjologiczny, ale również prowadzenie porodu w ciąży powikłanej, która wymaga odrębnego, wysokospecjalistycznego podejścia.

  Do dyspozycji Pacjentki, oferujemy wiele sposobów łagodzenia bólu porodowego. Wśród metod niefarmakologicznych wyróżniamy: aktywność fizyczną, masaż relaksacyjny, ćwiczenia oddechowe, ciepłe i zimne okłady, metody fizjoterapeutyczne oraz immersję wodną. Dostępne są również metody farmakologiczne, takie jak gaz Entonox oraz analgezja regionalna, pod postacią znieczulenia zewnątrzoponowego lub podpajęczynówkowego, za które, w porozumieniu z lekarzem ginekologiem oraz za pisemną zgodą Pacjentki, odpowiedzialny jest lekarz anestezjolog.

  Siła grawitacji sprzyja postępowi porodu

  W pozycjach wertykalnych:

  • Szyjka macicy rozwiera się szybciej
  • Skurcze macicy są regularniejsze i efektywniejsze
  • Skurcze macicy są mniej bolesne
  • Oddychanie jest łatwiejsze
  • Dziecko jest lepiej dotlenione
  • Uczucie lęku i napięcia są mniejsze
  • Parcie jest łatwiejsze
  • Ryzyko pęknięć krocza jest mniejsze

  Warto pamiętać, że obowiązujący standard opieki okołoporodowej daje kobiecie rodzącej prawo do decydowania o stopniu aktywności, który wybiera oraz o tym jakie pozycje przyjmuje w czasie porodu fizjologicznego.

  Po porodzie matka wraz z nowonarodzonym dzieckiem zostaje przetransportowana na Oddział Położniczy, gdzie przebywa do momentu wypisania ze szpitala. Dysponujemy 2-osobowymi komfortowymi salami, wyposażonymi w łazienkę z prysznicem.

Poród krok po kroku

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 02 200
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach
8:00 - 18:00

E-MAIL

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.

Mapa