• Zakochaj się w Warszawie
Infolinia 22 45 02 200

Ułatwienia dostępu

Zakres usług

 • Usługi onkologiczne

Zakres usług

Proponujemy

 • DILO

  Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, w ramach umowy z NFZ, realizuje
  SZYBKĄ TERAPIĘ ONKOLOGICZNĄ.

  Do korzystania z SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ uprawnieni są Pacjenci posiadający Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Kartę może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku podejrzenia nowotworu oraz lekarz specjalista, który na podstawie badań rozpozna nowotwór.

  Dla pacjentów z potwierdzoną chorobą nowotworową posiadających Kartę DiLO wielodyscyplinarny zespół specjalistów przygotowuje indywidualny plan leczenia onkologicznego.

  W celu sprawnego i szybkiego przeprowadzenia Pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego Pacjentowi dedykowany jest Koordynator. Zbiera on dokumentację medyczną niezbędną do rozpoczęcia terapii, nadzoruje terminarz badań i zabiegów oraz umawia dla Pacjenta wizyty konsultacyjne


  Koordynatorem ds. leczenia onkologicznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny jest:

  Sylwia Lemańska
  Sylwia Lemańska

  tel: 692 372 692
  e-mail: s.lemanska@szpitalmadalinskiego.pl

  Koordynator towarzyszy pacjentowi aż do zakończenia leczenia Pacjenci naszego Szpitala w ramach SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ mogą też liczyć na wsparcie psychologa i fizjoterapeuty.

 • Rak piersi

  Oddział Chirurgii Onkologicznej zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentami z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Specjalizujemy się w wielodyscyplinarnym leczeniu raka gruczołu piersiowego (chirurg onkolog, chirurg plastyk, onkolog, radioterapeuta, psycholog). W zależności od zaawansowania raka gruczołu piersiowego wykonujemy operacje: oszczędzające gruczoł piersiowy (BCT) z zastosowaniem technik onkoplastycznych, operacje radykalne gruczołu piersiowego, operacje radykalne gruczołu piersiowego z jednoczasową lub opóźnioną rekonstrukcją, operacje rekonstrukcyjne gruczołu piersiowego po przebytych wcześniej amputacjach z wykorzystaniem tkanek własnych (np. płat LD) lub/i implantów.

  Po leczeniu operacyjnym wdrażamy opiekę rehabilitacyjną. Wykonujemy biopsje cienko- i grubo igłowe pod kontrolą USG oraz nowoczesne biopsje mammotomiczne pozwalające na usuwanie małych, łagodnych zmian przez zaledwie 3mm nacięcie na skórze.

 • Rak tarczycy

  W tarczycy mogą występować zróżnicowane raki , w przypadku których rokowanie jest dobre oraz bardzo agresywne raki anaplastyczne a także wywodzące się z komórek C raki rdzeniaste. Ekspozycja na promieniowanie jonizujące należy do najsilniejszych zewnątrzpochodnych czynników ryzyka zachorowania na raka tarczycy. Czynnikiem sprzyjającym występowaniu raka tarczycy jest obecność wola guzkowego. Rozpoznanie przedoperacyjne raka tarczycy i wola guzowatego ustala się na podstawie wyniku badania USG i badania cytologicznego. Podstawową metodą leczenia raka tarczycy i wola guzowatego jest zabieg operacyjny. W przypadku raka tarczycy wycina się pozatorebkowo cały gruczoł tarczowy oraz węzły chłonne przedziału centralnego. Zmodyfikowane wycięcie przedziału bocznego węzłów chłonnych szyi wykonuje się tylko przy przed i śródoperacyjnym wykazaniu przerzutów do tej grupy. W terapii uzupełniającej zróżnicowanych raków tarczycy stosuje się leczenie J-131, który podaje się około 1-3 miesięcy po operacji. W naszym oddziale wykonujemy również operacje wola guzowatego i guzów pęcherzykowych oaz oksyfilnych tarczycy. Podstawową metodą leczenia wola guzowatego i pojedynczych guzów tarczycy jest leczenie operacyjne. W naszym oddziale wykonywany jest pełen zakres operacji raka tarczycy i wola guzowatego oraz guzków pęcherzykowych

 • Czerniak złośliwy i nowotwór skóry

  Oddział Chirurgii Onkologicznej oferuje wykonywanie zabiegów usuwania zmian nowotworowych skóry i tkanki podskórnej. Wykonywane zabiegi obejmują między innymi: proste wycięcie zmian skórnych i tkanki podskórnej, wycięcie zmian skórnych z uzupełnieniem ubytku płatami skórnymi przesuniętymi z sąsiedztwa, wycięcie zmian skórnych z uzupełnieniem ubytku wolnymi przeszczepami skóry, wycięcie czerniaka skóry z procedurą węzła wartowniczego. Zabiegi przeprowadzane są na terenie nowocześnie wyposażonego bloku operacyjnego przez doświadczony zespół chirurgów onkologów i anestezjologów. Możliwe jest wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym, sedacji dożylnej lub znieczuleniu ogólnym. Zabiegi wykonywane są zgodnie z obowiązującymi standardami medycznymi z uwzględnieniem dobrego końcowego efektu estetycznego

 • Chemioterapia

  W Oddziale Chirurgii Onkologicznej działa Pododdział Chemioterapii. Stosujemy wielolekowe programy chemioterapii przy użyciu nowoczesnego sprzętu bezpiecznego dla pacjentów i personelu, dla chorych operowanych w naszym Szpitalu oraz w innych ośrodkach.

  Prowadzimy chemioterapię w zakresie podstawowym, jaki zawarty jest w katalogu świadczeń NFZ zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Gwarantujemy błyskawiczny dostęp do profesjonalnie przeprowadzonej chemioterapii. Konsultacje onkologiczne i kwalifikacja do chemioterapii prowadzone są w trybie pilnym.

  W naszym Szpitalu prowadzimy chemioterapię w warunkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb: ambulatoryjnie, w trybie jednodniowym lub w ramach dłuższej hospitalizacji.
  Chirurdzy przygotowani są do zakładania "portów naczyniowych", które pozwalają na podawanie chemioterapii bez konieczności każdorazowego nakłuwania żył obwodowych.
  Ciągłe wielodniowe wlewy cytostatyków mogą być prowadzone zarówno w szpitalu, jak i w warunkach domowych, ponieważ możemy wyposażać pacjentów w nowoczesne indywidualne pompy do podawania leków

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 02 200
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach
8:00 - 18:00

E-MAIL

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.

Mapa