• MLEKOTEKA W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚW. RODZINY

Ruszyła IV edycja Akcji Mlekoteka, czyli coroczne ogólnopolskie święto z okazji Polskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią,  które w tym roku przypada na 22. maja 6. czerwca. Organizowana jest przez Fundację Promocji Karmienia Piersią przy współpracy z Fundacją Rodzić po Ludzku.
Finałowa MLEKOTEKA  odbędzie się  w Szpitalu Świętej Rodziny na Madalińskiego:
30 maja od godz. 10:00 do 18:00 będą miały miejsce  warsztaty i spotkania ze specjalistami min. z dziedziny laktacji, dietetyki, neonatologii, fizjoterapii, ginekologii i położnictwa. Wśród nich:dr Beata Pawlus, dr Anna Krysiukiewicz-Fenger, dr Małgorzata Uchman-Musielak, Nikoleta Broda, Karolina Góra, Agata Aleksandrowicz - Hafija.pl, Paweł Zawitkowski, dr Agata Orzechowska, Agnieszka Muszyńska CDL, Monika Zielińska.
Warsztaty skierowane są do kobiet w ciąży i rodziców niemowląt, a także do profesjonalistów wspierających kobiety w okresie okołoporodowym. Szczegółowy program jest dostępny po adresem

Celem Akcji jest wsparcie i edukacja kobiet w zakresie karmienia mlekiem kobiecym oraz żywienia niemowląt. Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny, skierowane są do wszystkich, bez względu na osobiste doświadczenia czy wybory.
W tym roku uroczystości organizowane są w prawie 70 miejscach w Polsce (min.) oraz w Holandii. Do Akcji przystąpiło 6 szpitali - Szpital Pro-Familia Łódź i Rzeszów, Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy w Wałbrzychu, warszawski Szpital Świętej Rodziny na Madalińskiego, Szpital Miejski Świętej Trójcy w Płocku oraz Szpital w Suchej Beskidzkiej.
Patronat nad Akcją objęła już po raz drugi Pani Krystyna Barbara Kozłowska - Rzecznik Praw Pacjenta.
Do prowadzenia spotkań zaproszeni zostali specjaliści z różnych dziedzin min: laktacji, fizjoterapii dziecięcej, żywienia, psychologii, seksuologii, ginekologii i położnictwa. Każdy może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spotkaniach edukacyjnych, imprezach i wystawach fotograficznych, wydarzeniach kulturalnych, kręgach opowieści mlecznych, karmieniu w terenie a także bezpłatnych konsultacjach.
Aktualna lista wszystkich wydarzeń w ramach Mlekoteki dostępna jest na stronie

Infolinia czynna każdego dnia w godzinach:
poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00
wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00