Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

Poradniki dla kobiet w ciąży i po porodzie

PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE W CZASIE CIĄŻY

STANDARD SZPITALNEGO ŻYWIENIA KOBIET W CIĄŻY I W OKRESIE POPORODOWYM

DIETA MAMY

PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE W CIĄŻY
Zapewnienie Twojemu organizmowi w czasie ciąży wszystkich niezbędnych składników odżywczych pozwala zadbać o zdrowie Twoje i Twojego dziecka. Pamiętaj, że to Ty jesteś dla swojego rozwijającego się maleństwa jedynym źródłem pokarmu. Twoja dieta powinna więc dostarczyć Wam wszystkich składników odżywczych, których potrzebujecie.
W czasie ciąży zapotrzebowanie na określone składniki odżywcze zwiększa się nawet o połowę. W tym samym czasie jednak zapotrzebowanie na kalorie rośnie w niewielkim stopniu. W pierwszym trymestrze Twoje zapotrzebowanie energetyczne nie ulega zmianie, w drugim zaś trymestrze wzrasta o około 360 kcal, w trzecim potrzebujesz około 475 kcal w stosunku do Twojego zapotrzebowania sprzed ciąży.

PROGRAM

Nasz Szpital jest realizatorem programu pilotażowego NFZ i Ministerstwa Zdrowia „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.
hospitalizacji.

KORZYŚCI DLA CIEBIE
• Podczas pobytu w naszym Szpitalu masz możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznej – wystarczy to zgłosić położnej w oddziale.
• Dodatkowo przez 2 miesiące od zakończeniu hospitalizacji masz możliwość kierowania pytań do szpitalnego dietetyka drogą elektroniczną na adres: dietetyk@szpitalmadalinskiego.pl.

Pamiętaj, aby w treści maila podać numer księgi głównej - numer ten widnieje na karcie informacyjnej leczenia szpitalnego.
• Na naszej stronie szpitalmadalinskiego.pl znajdziesz jadłospis na każdy dzień pobytu w szpitalu.
• Jeśli chcesz się z nami podzielić opinią na temat serwowanych posiłków w naszym Szpitalu zachęcamy do kontaktu mailowego lub zgłaszanie uwag bezpośrednio do personelu w oddziale.

Więcej informacji na temat prawidłowego żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdziesz na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl.
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad dietetycznych on-line pod adresem: https://poradnia.ncez.pl/

Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.